Hizmet Teklifi AlAraç Sat

Hemen Sat

Tasit.com İş Ortaklarından
anında teklif al, aracını hemen
nakite çevir!

Hemen Sat

Ücretsiz İlan Ver

Hemen ilan ver, ilanın bir çok sitede
ücretsiz yayınlansın, milyonlarca kişiye
ulaşsın!

Ücretsiz İlan Ver

Hızlı İlan Ver

Sadece 3 adımda ilanını ver,
anında yayyınlansın!

Hızlı İlan Ver

Volkswagen 5 Yılda 84.2 Milyar Avro Yatırım Yapacak

Volkswagen Grubu önümüzdeki 5 yılda otomotiv bölümüne 84.2 milyar avro (125 milyon dolar) yatırım yapacak. Volkswagen’in hali hazırda araştırma ve geliştirmeye en çok fonu ayıran marka olduğunu daha önce yazmıştık.

Volkswagen CEO’su Martin Winterkorn 2014-2018 arasında yapılacak toplam yatırımın üçte ikisinden fazlasının daha etkili araçların, sürüş sistemlerinin ve teknolojilerinin geliştirilmesine ve üretim süreçlerini daha çevre dostu yapmaya harcanacağını söyledi.  Bu belirsiz ekonomik atmosferde dahi yatırım yapmaya devam edeceklerini ve bu yatırımların kendilerini zirveye taşıyacağına inandıklarını da ekledi.

Bu rakamın yaklaşık yarısı, 41.2 milyar avro ise üretim tesisleri, ekipmanlar, özellikle Audi, Bentley, Bugatti, Lamborghini, Porsche, Skoda, Volkswagen ve sürpriz olarak Seat markalarında ürün portföylerinin modernize edilmesi ve genişletilmesine harcanacak. Volkswagen’in kar edemeyen tek markası olan Seat, 3. çeyrekte de gruba geçen yılla neredeyse aynı şekilde 53 milyon avro zarara mal olmuştu. Volkswagen grubu Seat markasına yatırıma devam edecek olarak gözüküyor.

Volkswagen’in bu çapta bir yatırım yapıyor olmasının nedenleri arasında,  Euro 6 emisyon düzenlemeleri yer alıyor. Bu düzenlemeler grubum bir çok modelini yeniden revize edilmesini gerektiriyor.

Volkswagen, hibrid ve elektrikli teknolojilerin geliştirilmesine devam ederken aynı zamanda yakıt tüketimi ve emisyon değerlerinde çok daha verimli ve daha güçlü performansı olan yeni nesil motorlar da üretecek.

Toplam yatırımın içinde 19.5 milyar avro büyüme masrafları 1.3 milyar avro da diğer yatırımlar bulunuyor.  Volkswagen Çin operasyonları ile bütçeler konsolide olmadığından bu rakamlara Çin’deki gelişmeler dahil değil. Çin’deki yatırımları ve yeni üretim tesisleri için grup ayrıca bir 18.2 milyar avro ayırmayı planlıyor.

 

Yasal Uyarı : Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Tasit.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan köşe yazısı/habere aktif link verilerek kullanılabilir.

Yeni eklenen ilanlar