Son Bugatti Veyron: "La Finale"

Bugatti Veyron.  Özel üretim efsaneleriyle, sahiplerine teslim edilirkenki olağanüstü özeniyle ve olağanüstü yüksek fiyatlarıyla her zaman dikkatleri toplamayı başaran bir otomobil ikonu. Markanın, 2014 yılına girerken 8 yıl sonra ilk kez 400. Modelinin satılabildiğinden bahsetmiştik. Sadece 450 adet üretilen modelin sonuncusunun da satıldığı marka tarafından açıklandı. Yani yaklaşık 1 yıllık bir sürede 50 Bugatti Veyron satılmış oldu.

Bu kadar kendisine özgü bir markanın model isimleri de aynı özeni taşıyor.  450 nolu şasiye sahip ve ortadoğuda şanslı bir otomobilsevere satılan son Veyron Grand Sport Vitesse La Finale adını taşıyor.

Bugatti Veyron Super Sport'un 100 km'ye çıkması sadece 2.5 sn sürüyor

Bugatti Veyron Super Sport’un 100 km’ye çıkması sadece 2.5 sn sürüyor

16 silindirli Veyron’lar 987 hp, Super Sport Veyron’lar ise 1184 hp gücündeler ve 100 km’ye çıkmaları sadece 2.5 saniye sürüyor.

Bugatti Veyron kadar üst sınıf olup da bu fiyatlarla bu satış başarısını yakalayabilen başka bir marka daha yok desek yalan olmaz. Gerçi Volkswagen’in Veyron’a rakip olabilecek bir araç üzerinde çalıştığı yönünde söylentiler var, neden olmasın ki, her bir Veyron’un fiyatı en az 2 milyon avro civarında.

Yasal Uyarı : Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Tasit.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan köşe yazısı/habere aktif link verilerek kullanılabilir.

Yeni eklenen ilanlar