Hizmet Teklifi AlAraç Sat

Hemen Sat

Tasit.com İş Ortaklarından
anında teklif al, aracını hemen
nakite çevir!

Hemen Sat

Ücretsiz İlan Ver

Hemen ilan ver, ilanın bir çok sitede
ücretsiz yayınlansın, milyonlarca kişiye
ulaşsın!

Ücretsiz İlan Ver

Hızlı İlan Ver

Sadece 3 adımda ilanını ver,
anında yayyınlansın!

Hızlı İlan Ver

SIM Kartlı Otomobiller ve Yeni BMW ConnectedDrive

2013 BMW modellerinde, marka, mevcut internet tabanlı araç içindeki bilgi hizmetlerini daha da geliştiriyor. Bu yıldan itibaren, birçok BMW modelinde araçların kendi SIM kartları olacak.

Bu durum, BMW sürücülerine birçok hizmet arasından seçim yapma özgürlüğü getiriyor. Akıllı telefon kullansalar da, kullanmasalar da “My BMW ConnectedDrive” üzerinde bir profil oluşturarak bu servislerden yararlanabiliyor olacaklar.

BMW, Connecred Drive, akıllı bilgi sistemi

ConnectedDrive şu anda 11 pazarda kullanılabilir durumda, BMW bunu 2013 yılında 14 pazara çıkarmak istiyor. 2017 yılına kadar ConnectedDrive’da  5 milyon BMW’nin olması hedefleniyor.  Bu şu demek oluyor; ağa bağlı tüm BMW sahipleri, en son güncellemelerden ve hizmetlerden direkt araçları sayesinde haberdar olabilecekler. Bunun güncel bir örneği,  kaza durumunda hasar tespit sistemi yapabilen ve aracın yerini otomatik olarak belirleyebilen yeni acil yardım sistemi. Sisteme kaydolduktan sonra kullanıcılar, araçlarının bilgi sistemlerini değiştirebilecek, diledikleri uygulamaları indirebilecekler. Online bir BMW ConnectedDrive mağazası da erişilebilir olacak.

BMW, navigasyon, connected drive

Şifre korumalı alana giriş yapıldığında, kullanılabilir servislerin süreleri ve fiyatları hakkında bilgiler veriliyor. Ek bir ücretle alınabilen hizmetler de bulunuyor.  Hizmetler aracın ömrü boyunca sunuluyor ki, aracın bir sonraki sahibi de kendi isteklerine göre kişiselleştirebilsin.

Peki ne tür hizmet ve uygulamalardan söz ediyoruz?  En kapsamlısı, akıllı telefonlar için web radyo, Wiki local, Facebook, takvim ve bunun gibi pek çok özelliği içeren BMW Connected uygulaması. Bunun dışında BMW dışındaki sağlayıcıların da uygulamalarına erişim bulunuyor.

Sim Kartlı ve yenilenmiş ConnectedDrive larıyla güncellenen BMW’ler, bu yazdan itibaren Avrupa’da satışa sunulacak. Türkiye için henüz bir açıklama yapılmadı.

Yasal Uyarı : Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Tasit.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan köşe yazısı/habere aktif link verilerek kullanılabilir.

Yeni eklenen ilanlar