Sessiz ve pürüzsüz sürüş için: hibrid lastikleri

Continental, 2011 yılından bu yana hibrid araçlar için özel olarak Conti.eContact’ı geliştiriyor. Marka, bu özel lastikle, AB lastik etiketi kriterlerinde en yüksek değer olan A/A değerine ulaşmayı başardı.

contisilent köpük

Özel köpük sayesinde vibrasyon emilerek sessiz sürüş sağlanıyor.

Conti.eContact, diğer konvansiyonel binek araç lastiklerinin sahip olduğu ıslak zeminlerde frenleme performansı sunuyor. Yuvarlanma direncinde %20 oranında daha fazla başarılara imza atan lastik, kuru zemin frenlerinde de herhangi bir Continental binek lastiğinin özelliklerini barındırıyor.

Elektrikli motorlarıyla daha sessiz çalışan hibrid araçlarda lastik sesi büyük bir sorun. ContiSilent teknolojisi ile bu lastikler aracın içine hiç ses sızdırmıyor. Tabandaki köpük kuşak titreşimi emerek aracın adeta yağ gibi ilerlemesini sağlıyor.

Continental’in yaptığı araştırmalarda, 2020 yılına kadar hibrid araçların diğer binek araçlara göre pazar payının %8’lere kadar ulaşacağı öngörülüyor.

 

Yasal Uyarı : Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Tasit.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan köşe yazısı/habere aktif link verilerek kullanılabilir.

Yeni eklenen ilanlar