Renault, Trafic ve Master'ı Yeniledi

Avrupa’da, 1998 yılından beri ticari araç pazarında yer alan Renault, hafif ticari modelleri olan Trafic ve Master’i yeniledi.

Yeni Trafic’in kabini ofis dışında bir ofis olarak kullanmak için tasarlanırken, sürücü kabin içerisinde cep telefonuna, tableti ve dizüstü bilgisayarına kolayca ulaşılabilecek mesafede olması için tasarlanırken, opsiyonel olarak sunulan orta konsola entegre MEDIA NAV sistemi pek çok multimedyaya çözüm getiriyor. Sistem, 7″ dokunmatik ekran ve radyo ile birlikte sunuluyor. Yeni Trafic kapalı iken 4.15 m kadar eşya taşıyabiliyor. Aracın kabininde bulunan kanatlar sayesinde yükleme uzunluğunu 41 cm, yolcu koltuğunun altında yer alan ikinci kanat sayesinde yükleme kapasitesini 80cm daha arttırıyor. Yeni Trafic 210mm daha uzun ve toplamda 200 litre daha fazla yükleme olanağı sağlıyor.

Yeni Trafic minibüste ise yolcu taşıma kapasitesi 9 kişiye kadar olurken konforu ve bagaj hacmini bir arada sunuyor. 9 yolcu ile 890 lt taşıma kapasitesine sahip Trafic minibüste, 907 mm’lik açıklık (eşik yüksekliği) sayesinde arka koltuklara erişimi daha kolay hale getiriyor. Renoult, ticari araç müşterilerinin ihtiyaçlarını karşılamak, performans ve yakıt tasarrufu sağlamak için geliştirilen, çift turbo ile yakıt tüketimi 6.2lt/100km (164g CO2/km) gibi düşük bir seviyeye çekiyor. Renault, dizel Energy motorlarında Twin Turbo teknolojisinin sunulmasıyla downsizing alanında bir yeniliğe de imza atıyor. Bu teknoloji sayesinde 2lt’lik bir motorla aynı performans sağlanırken, aynı zamanda yakıt tüketimi %15’e kadar düşüyor.

Diğer motor seçenekleri ise; Energy dCi 115(300Nm): Ekstra güç ve tork sayesinde esnek bu motor 6.6lt/100km ile dinamik performans ve düşük yakıt tüketimi sayesinde şehir içi ve şehir dışı kullanımlar için uygun olarak görülüyor. Energy dCi 140 Twin Turbo (340Nm) Start & Stop: Bu motor 1,250d/d gibi düşük motor devrinde 270Nm tork sunuyor. Ayrıca yakıt tüketimi sadece 6,2lt/100km ile ekonomik ve sürücüler ECO tuşunu kullanarak yakıt tüketimini %10 daha düşürebiliyor.

Yeni Trafic, güvenlik sistemleri sayesinde de ön planda. Yol Tutuş Desteği (Extended Grip), Yokuş Kalkış Desteği ve Römork Savrulma Önleyici gibi özellikleri içeren en son nesil Elektronik Denge Programı (ESC) ile birlikte sunuluyor. Araç aynı zamanda Devrilme Önleyici ve Adaptif Yük Kontrolü de içeriyor. Araçta bulunan ABS sisteminde EBV (elektronik fren kuvveti dağıtıcısı) ve acil durum fren desteği de bulunuyor. Böylece frenleme esnasında aracın kontrolünü kaybetmemek için aracın tekerlekleri kilitlemesi engelleniyor.

Yeni Master en temel değişiklik motor kısmında gerçekleşmiş. Mevcut motor seçeneklerinin sayısı ikiye çıkarılarak (dCi 125,dCi 165) Twin Turbo teknolojisi kullanılarak, güç çıkışı ile yakıt verimliliği konusunda avantaj sağlıyor. 6.9lt/100km düzeyinde olan yakıt tüketimi ile sınıfında en ekonomik ticari araç olamaya aday gösteriliyor. Güvenlik konusunda, Elektronik Denge Programı (ESC) ile donatılmış olan Yeni Master, Yol Tutuş Desteği, Yokuş Kalkış Desteği, Römork Savrulma Önleyici, Devrilme Önleyici ve Adaptif Yük Kontrolü gibi teknik yenilikleri de içeriyor. İyileştirilmiş geri dönüş aynalar ile kör noktalar ortadan kaldırılıyor.

Kabinde bulunan 150 saklama gözü sayesinde tam bir çalışma alanı olarak görülen yeni Master, multimedya ve navigasyon sistemleri ile sürücüye rahat bir yolculuk sunuyor.

Yasal Uyarı : Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Tasit.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan köşe yazısı/habere aktif link verilerek kullanılabilir.

Yeni eklenen ilanlar