Hizmet Teklifi AlAraç Sat

Hemen Sat

Tasit.com İş Ortaklarından
anında teklif al, aracını hemen
nakite çevir!

Hemen Sat

Ücretsiz İlan Ver

Hemen ilan ver, ilanın bir çok sitede
ücretsiz yayınlansın, milyonlarca kişiye
ulaşsın!

Ücretsiz İlan Ver

Hızlı İlan Ver

Sadece 3 adımda ilanını ver,
anında yayyınlansın!

Hızlı İlan Ver

Renault Talisman 100.500 TL fiyatıyla Türkiye’de

Renault Talisman fiyatı ve özellikleri ile Türkiye’de satışa 3 Mart 2016’dan itibaren sunuluyor. 100.500 TL’den başlayan fiyatlarla satılacak olan  ve Renault’nun D segmentine taze bir soluk getiren yeni modeli Renault Talisman hem konforu hem de ekonomik motorlarıyla dikkat çekiyor.

Renault Mais Genel Müdürü İbrahim Aybar

Renault Mais Genel Müdürü İbrahim Aybar

Renault Talisman Motor Seçenekleri

Renault Talisman, Türkiye’de 10 farklı renkte, “Touch” ve “Icon” olmak üzere iki donanım seviyesi ve 3 dizel motor seçeneğiyle sunuluyor. 1.5 dizel motor 110 hp ve 260 NM tork, 1.6 dizel motorlar da 130 hp 320 Nm ve 160hp 380 Nm tork gücündeler. Dizel motorların tümü Euro 6 normları ile uyumlu. 110 ve 130 hp’lik motorlar manuel ve EDC şanzımanla sunulurken, 160 hp sadece EDC şanzımanla satışa sunulacak.

Renault Talisman Yakıt Tüketimi

Renault Talisman, D Segmenti bir araç için son derece verimli yakıt tüketimi değerlerine sahip

Renault Talisman, D Segmenti bir araç için son derece verimli yakıt tüketimi değerlerine sahip

Renault Talisman’ın verimli motorları, D segmenti otomobiller için son derece tasarruflu sayılabilecek bir yakıt tüketimine sahip. En ekonomik 110 hp’lik 1.5 dizel motorun 100 km’deki performansı sadece 3.6 litre. 6 ileri EDC şanzımanlı 130 hp’lik motor 100 km’de 3,9 litre yakıt tüketiyor.  160 hp’lik dizel motorda ise Renault’nun Twin-Turbo teknolojisi var. Turbo motorla 2 litrelik bir motordan beklenecek yüksek tork gücü, düşük devirlerde bile mümkün oluyor. Üç motorun en yükseği olan 160 hp’lik motorun yakıt tüketimi ise 100 km’de 4.4 litre.

Renault Talisman ile gelen yeni teknolojik özellikler

Renault Talisman fiyatı ve özellikleri

Renault Talisman fiyatı ve teknolojik özellikleriyle dikkat çekiyor

Herşeyden önce Renault Talisman, sürüş keyfi ve konforu anlamında çarpıcı özelliklere sahip. Talisman’ın 4Control sistemi elektronik süspansiyon kontrolü ile dört tekerden eşsiz bir manevra kabiliyeti sağlıyor.

Sürücünün tarzına ve ruh haline göre adapte olabilen ve kişiselleştirilebilen “Multi-Sense” olarak adlandırılan teknolojik sistem, 4Control, elektronik süspansiyon, direksiyon, motor, EDC vites kutusunu koordine edebildiği gibi, göstergeleri, motor sesini ve ambiyans aydınlatmasını da yönetebiliyor. Renault Multi-Sense ile Renault Talisman “Eko” “Konfor” “Nötr” “Spor” ve ayarlanabilir “Perso” modlarına sahip.

Renault Talisman Güvenlik ve Sürüş destek sistemleri

Renault Talisman 9'u metalik 10 farklı renk seçeneği ile satışa sunulacak.

Renault Talisman 9’u metalik 10 farklı renk seçeneği ile satışa sunulacak.

Talisman’da konfor ön plana çıkarken, aktif ve pasif güvenlik sistemlerinin de listesi hayli kabarık. Renault Talisman uyarıcı ve koruyucu güvenlik özellikleriyle emniyetli ve kullanışlı bir sürüş sunuyor.

Adaptif Cruise Control Talisman’ın hızını otomatik ayarlayarak öndeki araçla önceden ayarlanmış boşluğu her zaman koruyabiliyor.

Aktif acil fren destek sistemi 30 ila 140 km hızlar arasında devreye girip, frenleme yapılması gerektiğinde sürücüyü sesli ve görsel olarak uyarıyor. Eğer fren yapmakta gecikirseniz çarpışmayı engellemek için otomatik frenleme devreye giriyor. Bu sistem devredışı bırakılabiliyor fakat motor yeniden çalıştığında otomatik tekrar devreye giriyor.

Talisman’ın tamponunda yer alan “Viraj aydınlatmalı sis farları” 40 km hıza kadar virajın içini aydınlatmak üzere otomatik ve tekli olarak devreye giriyor.

Renault Talisman’da 70 km hızdan itibaren aktifleşen “Şerit takip sistemi” aracın şerit çizgisini beklenmedik şekilde geçmesi durumunda sesli ve görsel uyarı veriyor. Ayrıca geri görüş aynasının arkasında bulunan sabit bir kamera da yol işaretlerini takip ediyor ve aracın gidişatını tahmin edebiliyor.

Renault Talisman “Güvenli mesafe uyarısı” 30 ila 200 km hızlar arasında aktifleşerek sadece hareket halindeki araçlarla aradaki mesafeyi kontrol edip güvenli mesafeyi gösteriyor.

Renault Talisman’ın “Kör nokta uyarı sistemi” oldukça fonksiyonel. Hem iki önde iki arkadaki sensörlerle motosiklet de dahil her türlü hareketli cisim 3 er metrelik alan boyu belirlenebiliyor hem de sollama yaparken iki araç arası hız farkı varsa LED ile uyarıyor.  Bu sistem de 30km ila 140 km arasında devreye giriyor.

Talisman kendi kendisini park edebiliyor. Eller serbest park sistemi devreye girdiğinde park yerinin şeklini seçip alanı analiz ediyor ve araç kendi kendisini park etmeye başlıyor. Bu sırada gaz ve fren pedalları üzerinde sürücü halen kontrol sahibi oluyor.

Renault Talisman’da uzun ve kısa far geçişleri otomatik yapılıyor. Otomatik kısa ve uzun farlar, öndeki kamera sayesinde karşıdan gelen araç olup olmadığını algılayarak uygun far geçişini sürücü müdahalesi olmaksızın yapıyor.

6 hava yastığı, Head Up Display, elektrikli el freni, yokuş kalkış desteği, eller serbest kart sistemi ve eller serbest açılan bagaj kapağı da Renault Talisman’daki yardımcı sistemlerden bazıları. Talisman zorlaştırılan şartlara rağmen Euro NCAP’ten 5 yıldız almayı hedefleyen bir otomobil.

Renault Talisman Donanım Paketleri

Renault Talisman iki farklı donnaım seçeneği ile geliyor

Renault Talisman iki farklı donnaım seçeneği ile geliyor

Renault Talisman “Icon” ve “Touch” olmak üzere iki farklı donanım seçeneğiyle satışa sunulacak. Paketlerin içerikleri şöyle:

“Touch” Donanım Seviyesi : Yağmur sensörü, otomatik yanan farlar, elektronik klima, elektrikli park freni, ön ve arka park sensörleri, eller serbest park sistemi, cruise control ve 7’’ dokunmatik ekranlı R-Link 2.0 / Siyah kumaş koltuklar ve koyu renk iç ambiyans ve açık renk döşeme opsiyon

“Icon” Donanım Seviyesi: Otomatik uzun ve kısa farlar, kör nokta uyarı sistemi, şerit takip sistemi, geri görüş kamerası, head up display, deri koltuklar, eller serbest açılan bagaj sistemi, Renault Multisense teknolojisive 8, 7’’ dikey yerleştirilmiş dokunmatik ekranlı R-Link 2.0 / Standart siyah deri ya da opsiyon kahverengi deri koltuklar.

Dört tekerden manevra kabiliyeti sunan 4Control sistemi Talisman’da opsiyon olarak sunuluyor.

Renault Talisman tasarım, kabin konforu ve kalitesi

Renault Talisman kabini son derece geniş ve konforlu.

Renault Talisman kabini son derece geniş ve konforlu.

Renault Talisman, 4.85 metre uzunluğu, 1.87 metre genişliği ve 1.46 metre yüksekliğiyle son derece ferah ve geniş bir iç alan sunuyor. Talisman’ın ağırlığı ise 1.387 kg ile 1.518 kg arasında değişiyor. Hem yolcular hem de bagajları için oldukça cömert bir alan var. Öyle ki model sınıfının en iyi kabin ve saklama alanına sahip olma iddiasında.

Kabinde 25 litreyi aşan bir saklama gözü alanı var. Talisman’ın sadece torpido gözü bile 8 litre. Ön kapı gözleri 1.5 litrelik su şişesi alan 4.6 litrelik saklama gözüne, arka kapılar ise 2 litrelik alana sahip. Orta kol dayama alanı EDC şanzımanlı modelde soğutuculu ve yarım litrelik şişe ve 33 cc lik kutu içecek alabiliyor ve iki bardak tutucu da araçta var.

Isıtmalı, havalandırmalı, masaj yapan koltuklar

Renault Talisman sürücü koltuğu elektrikli koltuklu versiyonlarda 50 mm geriye kayarak araca girişi kolaylaştırıyor ve sürücü yerleştikten sonra eski haline dönüyor.

Talisman’ın geniş ön koltukları uçaklardaki “Business Class” koltuklardan esinlenerek tasarlanmış. Koltuklar sıcak havalarda havalandırma, soğuk havalarda ısıtma ve masaj yapma özelliğine sahip.

İnternet, navigasyon ve bağlanabilirlik özellikleri

Renault Talisman’da bulunan Renault R-LINK 2 internet bağlantılı tablet daha şık ve kullanıcı dostu hale getirilmiş. Renault’nun R-LINK sistemi aslında uzun süredir kullanıcılar tarafından en iyi araç içi bilgi sistemi olarak gösteriliyor.

Touch donanım paketinde 7” yatay yerleştirilmiş dokunmatik ekran, Icon paketinde 8.7” lik dikey tablet var. Navigasyon ekranında binalardın üç boyutlu gösterimi daha kolay yol bulmayı sağlıyor.

Navigasyon ve telefon için ses tanıma ve maillerin sesli okunması özellikleri var. Bluetooth bağlantısıyla eller serbest arama ve kablosuz müzik dinlemek mümkün. Donanım seviyesine göre değişen bir dizi USB, priz, bağlantı ve şarj imkanı da var.

Renault Talisman 10 Farklı Renk Seçeneği

Pure Vision Full LED farlar gece görüşünde büyük iyileştirme sağlıyor. Renault Talisman 6 farklı jant tasarımı ve ikisi yeni ve dokuzu metalik 10 farklı gövde rengine sahip.

Renault Talisman, sedef beyaz, kum beji, cosmo mavi, vizon kahve (yeni), bulut gri, platin gri, yıldız siyah ve carmin kırmızı (yeni) metalik renklerde ve buzul beyazı opak renginde satışa sunulacak.

Renault Talisman Çıkış Tarihi ve Fiyatı

Renault Mais Genel Müdürü İbrahim Aybar 3 Mart 2016’da 100.500’den başlayan fiyatlarla satışa çıkacak olan Renault Talisman hakkında şunları söylüyor:

“Talisman Türkiye’de D segmentine yepyeni bir soluk getirmeye hazırlanıyor. D segmenti Türkiye pazarında özellikle son 3 yılda büyüme kaydediyor. 2015 yılında bir önceki yıla kıyasla yüzde 45 gibi etkileyici bir artış ile 93 bin 400 adet olarak gerçekleşti. Renault Talisman’ı Türkiye’de 100.500 TL’den başlatan fiyatlarla 3 Mart 2016’da müşterilerimizin beğenisine sunuyoruz. Segmentinde benzersiz teknolojik donanımları ve sürüş konforuna sahip Talisman ie pazarda en iddialı oyunculardan biri olmaya ve podyumda yer almaya hazırlanıyoruz.”

Yasal Uyarı : Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Tasit.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan köşe yazısı/habere aktif link verilerek kullanılabilir.

Yeni eklenen ilanlar