Renault Kadjar Cenevre'de Tanıtılıyor

Renault Cenevre Fuarı’nda diğer yenilikleriyle birlikte, merak uyandıran bir tanıtım kampanyası ile duyurduğu orijinal isimli C segmenti SUV’u Kadjar’ı da tanıtıyor. Qashqai platformu üzerine yapılandırılan Kadjar lie Renault Nissan İşbirliği kendi rakiplerini kendisi yaratarak başarılı bir strateji izliyor.

renault-kadjar-03-1

Kadjar 4×2 ve 4×4 olarak geliyor

Dört anlamına gelen “Quad” Kad ve Fransızca’da hızlı anlamına gelen “Jailir” den Jar oluşturularak modelin adı ortaya çıkmış. Kadjar Renault’nun Çin’de üreteceği ilk otomobil olacak.

renault-kadjar-05-1

Kadjar, 2 farklı versiyonuyla tasarımda çok iddialı

Fuara kadar sadece casus fotolarını görebildiğimiz Kadjar’ın özellikleri de açıklandı. 4×4 ve 4×2 vites kutusu ve 110 hp ve 130 hp gücünde 2 dizel 1 benzinli motorla sunulan SUV’da Energy serisi motorlar kullanılıyor.

renault-kadjar-08-1

Renault, logosunu da yeni imzası için modernize etmiş

Start-stop sistemi, eller serbest park etme, geri görüş kamerası, yokuş kalkış desteği, kolay park desteği, kör nokta uyarısı, şerit takip asistanı, acil durum frenleme sistemi, viraj sis lambaları güvenlik özelliklerinden bazıları.

Cenevre’de Bose ve X-Mod versiyonları tanıtılıyor. Bose sportifliğe ve akustiğe önem veren tarzıyla doğrusu çok dikkat çekici. X-Mod’da 17 inçlik özel jantlar ve Kadjar armaları var.

Renault fuarda ayrıca yeni imzasını da tanıtıyor. “Renault, passion for life” – yaşama tutkusu olarak çevirebileceğimiz marka vizyonu ile, Renault’nun logosu da modernize edilmiş.

 

Yasal Uyarı : Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Tasit.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan köşe yazısı/habere aktif link verilerek kullanılabilir.

Yeni eklenen ilanlar