Hizmet Teklifi AlAraç Sat

Hemen Sat

Tasit.com İş Ortaklarından
anında teklif al, aracını hemen
nakite çevir!

Hemen Sat

Ücretsiz İlan Ver

Hemen ilan ver, ilanın bir çok sitede
ücretsiz yayınlansın, milyonlarca kişiye
ulaşsın!

Ücretsiz İlan Ver

Hızlı İlan Ver

Sadece 3 adımda ilanını ver,
anında yayyınlansın!

Hızlı İlan Ver

MINI, Giderek Büyüyor: 2015 Mini Cooper

2015 Mini Cooper  yenilenerek daha şık bir görünüme ve daha etkin bir teknolojiye sahip oldu. Yenilenen Mini’de aracın orijinal versiyonuna sadık kalınmış olsa da, 2015 versiyonu bir önceki Mini’den 12 cm daha uzun ve 4.3 cm daha geniş.

2015 Mini Cooper daha da büyük

Standart Mini Cooper, 1.5 litrelik, 3 silindirli eskisinden 13 hp daha yüksek olan 134 hp’lik bir motorla 100 km’ye 7.3 saniyede ulaşabiliyor. Mini Cooper S ise, 2 litrelik 4 silindirli 189 hp gücündeki yeni motoruyla 100 km’ye 6.4 saniyede çıkabiliyor.

Yeni Mini Cooper'da 6 hızlı hem manuel hem otomatik şanzıman var

Mini Cooper paketlerinde 6 hızlı manuel şanzıman standart olarak geliyor, fakat yine 6 hızlı otomatik de mevcut.  Her iki araç da MINI’nin Minimalizm adını verdiği yakıt tasarrufu odaklı teknolojiler kullanıyor. Minimalizm teknolojileri arasında start stop sistemleri, optimize edilebilen şanzıman bulunurken, fren enerjisi geri kazanımı sayesinde gelen enerji soğutucu pompalar gibi ikincil sistemlerin yönetilmesinde kullanılıyor.

Standart Mini Cooper, 1.5 litrelik, 3 silindirli eskisinden 13 hp daha yüksek olan 134 hp’lik bir motorla 100 km’ye 7.3 saniyede ulaşabiliyor.

İç alanda MINI, teknolojik olarak da yenilenmiş. Sürüş moduna göre – Yeşil, Orta ve Spor- sürücünün etrafındaki LED aydınlatmalar renk değiştiriyor. Park ederken arkadaki cismin mesafesine göre renkler yeşil sarı veya kırmızı olabiliyor. Ayrıca yeni Mini Cooper’da, BMW’den alınan gelişkin sürücü destek sistemleri de opsiyonel olarak kullanılabiliyor.

İç alanda MINI, teknolojik olarak da yenilenmiş. Sürüş moduna göre – Yeşil, Orta ve Spor- sürücünün etrafındaki LED aydınlatmalar renk değiştiriyor

Daha da büyüyen gövdesine rağmen MINI, ağırlığını 1180 kg civarına indirebilmiş. Yeni sürüş sitemleri ve yeni motorlarıyla MINI, giderek daha da büyüyor.

Yasal Uyarı : Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Tasit.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan köşe yazısı/habere aktif link verilerek kullanılabilir.

Yeni eklenen ilanlar