Mercedes-Maybach S Serisi Tüm Görkemiyle Türkiye'de

Mercedes-Benz Maybach markasını kapatırken, dönüşünün muhteşem olacağının ipuçlarını vermişti.  Özel bir S Serisinde Maybach adını yaşatacağını açıklayan marka dünyanın en prestijli lüks sedanını yarattı. Bu yıl Cenevre Fuarı’nda da farklı bir versiyonu tanıtılan Mercedes- Maybach S Serisi artık Türkiye’de.

Mercedes-Maybach S 600

Mercedes-Maybach S 600

Tıpkı AMG gibi bir alt marka olarak konumlanan Maybach, diğer S Serilerinden 20 cm daha uzun. Lüks, prestij ve konforu temsil eden Maybach, şoförlü kullanıma özel tasarlanmış bir Mercedes-Benz serisi. Daha kısa arka kapı yolculara ayrıcalık ve gizlilik hissi yaratmış. Bagaj kapağında seriye özel Maybach harfleri bulunuyor.

Sessiz ve konforlu alan çalışmak için ideal ortama sahip

Sessiz ve konforlu alan çalışmak için ideal ortama sahip

Maybach’ın en dikkat çekici kısmı iç alan konfor ve lüksü. Arka koltuklar özel olarak ayarlanabilen benzersiz bir konfor sunuyor. İklim kontrolü Mercedes’in uzmanlığını daha da uç bir seviyeye taşıyarak sağ ve sol taraf için farklılaşabiliyor.

Aeroakustik testleri ile aracın dünyanın en sessiz otomobili olması sağlanmış

Aeroakustik testleri ile aracın dünyanın en sessiz otomobili olması sağlanmış

Diğer taraftan bize göre Maybach’ın en etkileyici yönü Mercedes’in geliştirmiş olduğu “Aeroakustik” teknolojilerinin tadını çıkarıyor olması. Mercedes-Maybach dünyanın en sessiz aracı S-Coupé’den bile daha sessiz! Üstelik arka tarafta çok büyük ve geniş camlara sahip olmasına rağmen!

Opsiyonel donanım alternatifleri ile maksimum kişiselleştirme sağlanıyor

Opsiyonel donanım alternatifleri ile maksimum kişiselleştirme sağlanıyor

Güvenlik tarafta da Mercedes-Benz V8, V12 motorlarla ve 4MATIC ile donatılmış bu iddialı seride güvenlik donanımlarını da çeşitlendirerek geliştirmiş. Seride, şehir trafiğinde önden ve arkadan çarpmaları önleyen, yayaları algılayan Pre-Safe Plus, takip mesafesini koruyarak hızı ayarlayan Distronic Plus, trafiği ve yayaları algılayarak fren gücüne müdahale eden Bas Plus, şeritten çıkıldığında direksiyon titreşimiyle sürücüyü uyaran “Aktif Şerit Takip Yardımcısı”,  uzun far yardımcısı, kızıl ötesi ışınlar ve termal görüntüleme teknolojileriyle karanlıkta yolu tarayarak yayaları tespit edebilen ve uyarı ışığı yakan “Gece Görüş Yardımcısı Plus” ve hatta göğüs kafesindeki yükü azaltan “Emniyet Kemeri Hava Yastığı” dahi mevcut.

Mercedes-Maybach S 600 Şoför Alanı

Mercedes-Maybach S 600 Şoför Alanı

Mercedes-Maybach S 500 ve S 600 olarak V8 ve V12 motorlarla Türkiye’de satışa sunuldu. Son hızı 250 km olan 455 ve 530 Hp gücündeki motorlarla her iki model de 5 saniyede 100 km’ye çıkabiliyor. Yakıt tüketimi böyle bir aracı düşünecek kişilerin muhtemelen son önceliği olsa da, S 500 100 km’de 8,9 litre, S 600 ise 11,7 litre tüketim değerlerine sahip.

Mercedes-Maybach S Serisi 1.035.000 TL’den başlayan fiyatıyla Türkiye’de de satışa sunulmuş durumda.

Mercedes-Maybach S Serisi’nin Dünya Prömiyeri Los Angeles Fuarı’nda yapılmıştı:

Yasal Uyarı : Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Tasit.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan köşe yazısı/habere aktif link verilerek kullanılabilir.

Yeni eklenen ilanlar