Lada Vesta 25 Kasım'da Satışa Çıkıyor

Lada Vesta 25 Kasımda Rusya’da satışa çıkıyor. Vladimir Putin’nin test ettiği  Yeni Lada Vesta Moskova Fuarında tanıtıldığından beri merakla bekleniyor.

Lada Vesta

Eylül atından itibaren seri üretimine başlanan ve ilk olarak 6 bin adet üretilen Lada Vesta ilk olarak Rusya’da satılacak. 2016 yılı içerisinde ise 70 bin araç üretilip dünya pazarına açılması bekleniyor.

Lada Vesta’nın üreticisi AvtoVaz sözcüsü yaptığı açıklamada Eylül ayından beri ürettikleri 6 bin Lada Vesta’yı Rusya içinde satmayı planladıklarını belirtti.

Lada Vesta Türkiye’ye Ne Zaman Gelecek?

Lada Vesta ilk olarak memleketi Rusya’da 25 Kasımda satışa çıkacak. Türkiye’de özellikle fiyatıyla ilgi çeken aracın Türkiye pazarına ne zaman gireceği belli değil.

Lada Vesta Fiyatı

Lada Vesta Fiyatı

Lada Vesta fiyatı ve özellikleri açıklandığından beri bütün dünyada konuşulmaya başlandı. 6.100 dolarlık bir fiyat etiketine sahip olan Lada Vesta’nın Türkiye’de 27.000 TL ile 30.000 TL arasında bir fiyata sahip olması bekleniyor.

Lada Vesta test sürüşünü izleyerek araç hakkında daha fazla bilgiye ulaşabilirsiniz.

“Lada Vesta Rekabet İhlali Yapıyor”

Lada Vesta Fiyatı araç seri üretime bile girmeden açıklandı. Bütün dünyada 6.100 dolarlık fiyatı ile konuşulan Lada Vesta hakkında Rusya Federal Anti-Tekel Servisi (FAS), AvtoVAZ hakkında bir basın açıklaması yaptı. FAS yaptığı açıklamada AvtoVAZ’ın Lada Vesta fiyatını çok erken açıklamasının, rekabetin korunmasını olumsuz etkileyebileceğini ve bunun hukuksal bir sorun olabileceğini belirtti.

Lada Vesta 2015

Yeni Lada Vesta Özellikleri

Lada Vesta 2015 Eylül ayından beri Renault ve Nissan desteği ile seri üretimde. İlk olarak 1.6 litre hacimli benzinli bir motorla piyasaya çıkacak olan Lada Vesta 87 HP ve 106 HP güç üreten iki üniteye sahip. 5 ileri vitesli otomatik şanzımanla desteklenen Yeni Lada Vesta yakında otomatik vites seçeneğine de kavuşacak.

Yasal Uyarı : Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Tasit.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan köşe yazısı/habere aktif link verilerek kullanılabilir.

Yeni eklenen ilanlar