Infiniti'den otomobil insan arayüzü teknolojisi

Infiniti, Los Angeles Fuarı’nda olağanüstü bir teknoloji vizyonunu tanıttı. Hologramlar, giyilebilir teknolojiler, arttırılmış gerçeklik ile otomobil insan bağlantısı bildiğimizden çok farklı.

SYNAPTIQ isimli Infiniti’nin yaratıcı bakış açısı ile oluşturulan A.R.C yarış aracı tasarımı Los Angeles AutoShow’da gösterildi. 2029’da insanların araçlarıyla nasıl bağlantı kuracağının vizyonunu sunan araç, artırılmış gerçeklik, 3D hologram ve giyilebilir teknolojiler kullanan modüler bir tasarıma sahip.

Artırılmış gerçeklik, 3D hologram ve giyilebilir teknolojilerin kullanıldığı insan-makine ara yüzünde, sürücü tek bir kokpitte hem asfalt yolda hem arazide hem de havada sürüş deneyimi yaşayabiliyor. Los Angeles Autoshow’un ana teması olan: “Geleceği Hissetmek: 2029’da Otomobiller Bizle Nasıl Etkileşim İçinde Olacaklar?’’ sorusuna eşsiz bir yanıt olan Infiniti’nin “SYNAPTIQ” isimli A.R.C. Yarış aracı, 11. Los Angeles Autoshow Tasarım Yarışması Facebook sayfasında ziyaretçilerden en fazla oyu olarak Halkın Seçimi Ödülü’nü de kazandı.

Sürüşü daha etkileyici bir hale getirmek ve geleceğe yönelik teknolojilerin nasıl kullanılacağını göstermek için tasarlanan araç sürücünün hava, asfalt yol ve arazi araçlarının her birini kontrol edebilmesi için üniversal bir gövde sunuluyor.

Sürücü, her araç ve sürüş için aynı kokpit içinde kalıyor ve aynı ara yüzleri kullanarak tanıdık bir ortamda yarışmaya devam edebiliyor. Böylece sürücü, birçok farklı sürüş veya uçuş durumuna kolaylıkla adapte oluyor.

Araçla insanın bir bütün olarak hareket etmesini sağlayan S.U.I.T.’in içerisinde yer alan sentetik kaslar sayesinde sürücüye taktiksel sinyaller gönderiliyor. Gövdenin içinde yer alan sıvı kristal kanopiler, dinamik araç güncellemelerini ve sürücünün kendisini ile ilgili hayati sinyalleri aktarıyor.

 

 

Yasal Uyarı : Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Tasit.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan köşe yazısı/habere aktif link verilerek kullanılabilir.

Yeni eklenen ilanlar