Hizmet Teklifi AlAraç Sat

Hemen Sat

Tasit.com İş Ortaklarından
anında teklif al, aracını hemen
nakite çevir!

Hemen Sat

Ücretsiz İlan Ver

Hemen ilan ver, ilanın bir çok sitede
ücretsiz yayınlansın, milyonlarca kişiye
ulaşsın!

Ücretsiz İlan Ver

Hızlı İlan Ver

Sadece 3 adımda ilanını ver,
anında yayyınlansın!

Hızlı İlan Ver

İlk Seri Üretim Otomatik Pilotlu Audi, Yeni Nesil A8 olacak

Audi sürücüsüz modellerini CES 2015 için fuar alanına kadar kilometrelerce yolu sürücüsüz olarak aldırmış ve büyük sükse yapmıştı. Bu yıl sonuna doğru veya önümüzdeki yılın başlarında tanıtılacak olan yeni nesil A8 aşağı yukarı Prologue konsepti andırıyor.

Sürücüsüz seri üretim modelin geleceği bir süredir konuşuluyor fakat şu sıra devam eden Cenevre Fuarı’nda konunun detayları netleşti. Audi’nin A7 Sportsback ile denediği Trafik Sıkışıklığı Pilotu’nu daha önce sizlere tanıtmıştık. İşte bu otomatik pilot 80 km hıza kadar aktif olabiliyor.

audi-sürücüsüzsürüş

Audi otomatik pilottayken araç sizi izleyerek uyumanıza izin vermiyor

Tümüyle sürücüsüz sürüşte bir devrim niteliği taşımasa da çok daha gelişmiş sistemlerin ilk adımı olarak düşünülebilir. Yoğun trafiği çok daha az stresli yapacağı da kesin. Fuar alanına kadar sürücüsüz gelen Audi A7’yi TasitcomTV’de yayınlamıştık, hatırlatalım:

Otomatik pilota sahip yeni nesil A8, yolu ve trafiği görebilmek için üç boyutlu kameralar , radar, infrared sensörler kullanıyor. Fakat nasıl olsa otomatik pilotta diye kestirmeye kalkarsanız, araç sizin gözlerinizi sürekli izliyor ve en ufak değişimde sizi uyandırıyor, uyanmazsanız sağa çekiyor.  Yani her türlü sürücü olarak dikkatiniz yolda olmak zorunda.

Yasal Uyarı : Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Tasit.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan köşe yazısı/habere aktif link verilerek kullanılabilir.

Yeni eklenen ilanlar