Google I/O Etkinliğinde Mercedes-Benz ve Google servisleri entegrasyonu

Her yıl düzenlenen Google I/O yazılım geliştiricileri konferansı bugünlerde San Francisco’da düzenleniyor. Google’ın en son ve en büyük yeniliklerinin tanıtıldığı konferansta bu yıl vurgulanan bir konu da Mercedes-Benz’in Google hizmetleri ile entegrasyonu oldu.

Mercedes-Benz etkinlikte güncel bir SL modelinde, gelişmiş bir araç kitiyle (Drive Kit Plus), akıllı bir telefon ve bir uygulama kullanarak otomobilin bilgi sistemlerinin akıllı telefonla nasıl entegre çalışabildiğini gösterecek.  Temelde bu sistem, akıllı telefonu,otomobilin kokpitine bağlamayı ve navigasyon , radyo, müzik gibi uygulamaları daha etkin kullanmayı sağlıyor.

Yeni sistem bir adım daha ileri giderek, akıllı telefonun sosyal, medya ve mekanlar gibi bazı özelliklerini otomobilin ekranında göstermeye olanak tanıyor. Bu özellikler Mercedes’in varolan COMAND sisteminde sesli komutla çalışabiliyor.

Etkinlikte bir SL modelinde kullanılacak araç kiti, mevcut Mercedes modellerinde de kullanılabiliyor.

Bunlara ek olarak, Mercedes-Benz ve Google,  “Dijital Sürüş Tarzı” adında bir yeniliği de tanıtıyor olacak. Bu yeni konsept, Google places arayüzünün yapabildiklerini, yeni özelliklerle ve daha hızlı bir aramayla sürüş halindeyken kullanıcılara bildirebilecek. Yani örneğin, civarda gezilecek yerler ve Google Traffic servisinden canlı trafik akış bilgisi sürücülere iletilebilecek.

Şu anda Dijital Sürüş Tarzı uygulaması, bir konsept olsa da bu yılın ikinci yarısında, var olan araç kitlerine yüklenirse şaşırmayın.

 

 

 

Yasal Uyarı : Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Tasit.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan köşe yazısı/habere aktif link verilerek kullanılabilir.

Yeni eklenen ilanlar