Hizmet Teklifi AlAraç Sat

Hemen Sat

Tasit.com İş Ortaklarından
anında teklif al, aracını hemen
nakite çevir!

Hemen Sat

Ücretsiz İlan Ver

Hemen ilan ver, ilanın bir çok sitede
ücretsiz yayınlansın, milyonlarca kişiye
ulaşsın!

Ücretsiz İlan Ver

Hızlı İlan Ver

Sadece 3 adımda ilanını ver,
anında yayyınlansın!

Hızlı İlan Ver

Frankfurt Fuarı'ndaki Tek Çinli: Chang'an

Ünlü otomobil markaları üretimlerini Çin’e taşıyadursun, Çin’li üreticiler de Avrupa’ya açılmaya çalışıyor. Chang’an otomobil grubu Çin’in dördüncü en büyük otomobil üreticisi. Frankfurt Otomobil Fuarı’nda yer alan tek Çin’li marka olan Chang’an’ın Başkan Yardımcısı Zhu Huarong, 2020 yılına kadar 10 global markette 820 milyon dolarlık yatırım yapacaklarını ve 400.000 araç satmayı hedeflediklerini söylüyor.ChangChang’an’ı tümüyle uluslararası bir otomobil markası yapmak istediklerini söyleyen Zhu, Irak, Cezayir, Şili, Kolombiya, Peru ve Ukrayna’nın da aralarında bulunduğu 10 global markette büyümek istediklerini ve 2020 yılına kadar Rusya, Brezilya ve İran’da 700 milyon dolar yatırımla üretim tesisleri kuracaklarını ifade etti. Hedefledikleri pazarda dağıtım kanalları ve markalaşma için firmanın ayırdığı bütçe ise tam 120 milyon dolar.

Çinli yönetici, şu ana kadar giriş yapamadıkları Avrupa ve Kuzey Amerika pazarlarından ise vazgeçmediklerini doğru yöntemleri araştırmaya devam ettiklerini söylüyor. Eğer planlar başarılı olursa Chang’an, 2020 yılına kadar 810 bayiye sahip olacak. Marka gelirlerinin %30’unu Çin dışı pazarlardan, bu %30 un %5 ini ise Avrupa ve Amerika’dan elde etmeyi hedefliyor.Frankfurt FuarıFrankfurt Otomobil Fuarı’na ikinci kez katılan Chang’an, 6 farklı modelini  Avrupa’lı ziyaretçilerin beğenisine sunuyor ve CS75 adlı SUV aracının da dünya prömiyerini fuarda gerçekleştiriyor. Markanın logosunun Acura’yı biraz fazla anımsattığını belirtmeden geçemeyeceğiz.

CS75, Chang’an’ın İtalya ve İngiltere’deki ar-ge merkezlerinde geliştirilmiş. Süreçte böylece Avrupa’nın tasarım ve mühendislik kaynaklarından da yararlanılmış. Hem Çin’de hem de uluslararası pazarlarda satışa sunulacak CS75’in 2015 yılı sonuna kadar 30 bin adet satması bekleniyor. Serinin bir alt modelinin reklamını yukarıda izleyebilirsiniz.

Sertifikasyon standartlarının ötesinde, Çin’li otomotiv üreticileri için Avrupa ve Amerika pazarlarına giriş birkaç yılı alabilecek garanti, sigorta ve bayi ağları gibi konular içeriyor. Marka imajı ve farkındalığı yaratmak ve mevcut otomotiv üreticileri ile rekabet edebilmek ise başlıbaşına bir konu.

Chang’an bu yıl 20 farklı ülkeye satış yapmış durumda. Markanın bu ülkelerdeki satışlarını artırmaya devam ederken, aynı zamanda araçlarının kalite standartlarını da yükseltmesi bekleniyor.

Yasal Uyarı : Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Tasit.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan köşe yazısı/habere aktif link verilerek kullanılabilir.

Yeni eklenen ilanlar