En Hızlı Lamborghini: Veneno Roadster

Lamborghini Veneno’nun Roadster modelinin ayrıntıları açıklandı. 2013 Cenevre Fuarı’nda tanıtılan ve yalnızca 3 adet üretilen Veneno coupé’un bir varyasyonu olan model,  3.3 milyon avro’dan  satışa çıkarak coupé’tan farklı olarak 9 adet üretilecek.LamborgihiniLamborghini, üretiminin 50. Yılında yenilikçi, orijinal ve giderek hafifleşen bu modellerle mühendislerinin ve tasarımcılarının neler yapabileceklerini göstermek istiyor gibi duruyor.

Tavansız tasarımının dışında Veneno Coupé ile Aventador’un Aventador Roadster ile benzerliği gibi birbirlerine yakınlar. Gücünü 6,5 litrelik V12 motordan alan model 740 beygir gücüyle Veneno serisi Lamborghini’nin en hızlı modellerinden oluşuyor. Lamborghini Roadster’in tıpkı coupé ikizi gibi 100 km’ye 2,9 saniyede ulaşabileceğini ve saatte 355 km hıza ulaşabileceğini iddia ediyor.Lamborghini VenenoNormalde Roadster modelleri, orijinal modellerinden daha ağır olmakla bilinir fakat karbon fiberin yoğun kullanımı ile Veneno bu konuda da ezber bozuyor. Aracın ağırlığı 1.490 kg, sahip olduğu AWD sistemi düşünülürse bu oldukça iyi bir rakam.

Bu arada aracın rengi Lamborghini’nin son derece kendisine özel renk skalasında yeni bir ton ve yalnızca Veneno Roadster için mevcut. Gelecek dönemde diğer modellerde de sunulup sunulmayacağı ise bilinmiyor.

Yasal Uyarı : Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Tasit.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan köşe yazısı/habere aktif link verilerek kullanılabilir.

Yeni eklenen ilanlar