En güçlü ve en çevreci SUV: Volvo XC90

Volvo, XC90 modeli ile gücü ve çevreciliği bir arada sunuyor. 4 çekerli, 7 koltuklu yeni Volvo XC90, 400 hp güç sunuyor. 400hp gücü ise 60 g/km (NEDC sürüş döngüsü) karbondioksit emisyonu ile sağlıyor. Volvo, Tewin Engine teknolojisi sayesinde 4 silindirli bir motorla, çok daha büyük bir motordan beklenenleri karşılıyor.

Volvo yeni XC90 modeli ile plug-in elektrikli otomobil, hibrid otomobil ve yüksek performanslı otomobil özelliklerini bir arada sunuyor. Normal sürüş, varsayılan hibrid modunda yapılıyor. Hibrid modu gücü ön tekerleklere 2 lt, dört silindirli kompresörlü ve turbo Drive-E benzinli motor ve arka tekerleklere güç ileten 80 hp’lik (60kW) elektrikli motorla sağlıyor.

Hibrid modunda turbo, hava akımı oluştuğunda devreye girerken, arka tekerlekteki elektrikli motor anında tork üretiyor. Üstelik sürücü, tek bir düğmeye basarak menzili yaklaşık 40 kilometre olan tamamen elektrikli, sessiz ve emisyonsuz şehir içi sürüş moduna geçebiliyor. Gerektiğinde ise benzinli motor ve elektrikli motorla birlikte yaklaşık 400 HP ve 640 Nm tork üreten ortak kapasitesine geri almak ta mümkün.

Volvo XC90 modelinde 225 HP güç ve 470 Nm üreten, yaklaşık 6.0 lt/100 km ile yakıt tüketiminde D5 çift turbolu dizel motoru ve 190 HP ile 400 Nm çıkış sağlayan, 5.0 lt/100 km yakıt tüketimi olan D4 turbo dizel motoru bulunuyor. Volvo XC90’da, iki benzinli motor seçeneği sunuyor. İlki, 320 HP gücünde, kompresör ve turbo ile maksimum 400 Nm tork sağlayan bir T6 turbo motor. İkincisi ise 254 HP ve 350 Nm üreten bir T5.

Yasal Uyarı : Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Tasit.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan köşe yazısı/habere aktif link verilerek kullanılabilir.

Yeni eklenen ilanlar