Dizel Otomatik Yeni Yeti, Türkiye İçin Özel Üretildi

2009’da pazara sunulan Yeti, 2013 Kasım ayında yine Türkiye’ye özel yenilenmişti. 1,6 dizel 105 beygir gücündeki otomatik DSG şanzımanıyla yeni Yeti Türkiye’ye özel üretildi. 2014 yılında 2.500 adet satış hedefi olan model, 51.900 TL başlangıç fiyatıyla satışa sunuldu.skoda

Yeti Türkiye’de Skoda’nın sevilen modellerinden. Skoda da Türk tüketicisinin beğenilerine uygun çözümler geliştirmeyi önemseyen bir üretici. “Bu amaçla 1.6 litre 105 beygirlik dizel motor ve DSG otomatik şanzımanlı Yeti, Türkiye pazarına uygun olarak geliştirildi. Türkiye‘deki tüketicilerin kullanım alışkanlıkları dikkate alınıp, özel yatırım yapılarak üretim planına dahil edildi.“ diyor Yüce Auto Skoda Genel Müdürü Tolga Senyücel.

Skoda 2013 yılını %27 lik bir büyüme ve 12.833 adetlik bir satışla kapattı. Marka bu yıl, Yeni Yeti ile SUV pazarında %5, toplamda ise %2,5 pazarpayı hedefine ulaşmayı amaçlıyor.

Yeti’de Neler Değişti?

Yeni Yeti, kompakt SUV sınıfın en tutumlu modellerinden biri olmaya devam ediyor. 1.6 litre TDI motor manuel şanzıman ile ortalama 4.6 litre yakıt tüketimine sahipken, DSG şanzıman seçeneği ile 5.0 litre yakıt tüketimiyle dizel motor ekonomisini DSG şanzımanın üstün sürüş keyfiyle tamamlıyor.skoda yeti

Bir önceki versiyonda sunulan ve ortalama 6.6 litre yakıt tüketimi olan 1.4 TSI motor DSG şanzıman seçeneği, ürün gamındaki yerini koruyor.Ayrıca 2.0 litre 170 PS  4×4 seçeneği 5. Jenerasyon Haldex kavrama ile üstün arazi yeteneğine sahipken, macera arayan  kullanıcılara da alternatif oluyor.

‘Simply clever’ çözümler

Yeni Yeti 4 yeni “simply clever” unsura daha kavuştu; kendisini diğer yeni Skoda modellerinde de kanıtlayan çift taraflı kullanılabilen bagaj halısı, bagaj içinde bulunan ve çıkarılabilen LED aydınlatması, sürücü koltuğunun altında bulunan eşya saklama gözü ve kapı içinde bulunan atık kutusu.

Bu yeni unsurların yanı sıra, Yeti, üstün konfor donanımlarını da sunmaya devam ediyor. Bunlar arasında panoramik açılabilen sunroof, çift bölgeli otomatik klima, ısıtmalı ön koltuklar, hız sabitleyici, ısıtmalı ön cam veya elektrikli ayarlanabilen sürücü koltuğu yer alıyor. İç mekanın fonksiyonelliğini artıran ve üç arka koltuğun da bağımsız olarak katlanıp, istenirse de çıkartılabilmesine olanak tanıyan, Skoda’nın VarioFlex arka koltuk sistemi yenilenen Yeti‘de de dikkat çekici özellikler olarak öne çıkıyor.

Yeti tam bir başarı hikayesi

Skoda’nın kompakt SUV sınıfına girişini sağlayan ve 2009 yılında tanıtılan Yeti, sınıfının başarılı modelleri arasında kendine sağlam bir yer edindi. Tüm dünyada 2009-2013 yılları arasında 293 bin 328 adet Yeti satıldı. Yeti, Türkiye’deyse 2010-2013 yılları arasında 5 bin 412 adet satışa imza atarken, 2013 yılında toplam satış adedi 1.579 oldu.

Yasal Uyarı : Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Tasit.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan köşe yazısı/habere aktif link verilerek kullanılabilir.

Yeni eklenen ilanlar