Hizmet Teklifi AlAraç Sat

Hemen Sat

Tasit.com İş Ortaklarından
anında teklif al, aracını hemen
nakite çevir!

Hemen Sat

Ücretsiz İlan Ver

Hemen ilan ver, ilanın bir çok sitede
ücretsiz yayınlansın, milyonlarca kişiye
ulaşsın!

Ücretsiz İlan Ver

Hızlı İlan Ver

Sadece 3 adımda ilanını ver,
anında yayyınlansın!

Hızlı İlan Ver

Castrol’den Sıkışık Trafikte Dur-Kalk Aşınmalarına Özel Yağ

Bu yıl Castrol ve Tom Tom trafikte dur-kalk etkisini araştıran bir çalışma yapmışlardı. Çalışma sonuçlarını vermiş gözüküyor çünkü Castrol, dur-kalk trafiğin sebep olduğu mikroskobik motor aşınmalarına karşı özel olarak geliştirdiği yeni Magnatec’i piyasaya sundu. Yeni Castrol Magnatec dur-kalk trafikte %20 daha iyi koruma sağlıyor.

Castrol’ün 70 bin test gerçekleştirilerek oluşturulan yeni Magnatec 5W-30 C2 motor yağı, yepyeni akıllı molekülleri ile kritik önemdeki motor parçalarını kaplayarak kendini yenileyebilen koruyucu bir katman oluşturuyor ve böylece motor aşınmalarına karşı %20 oranında daha iyi koruma sağlıyor.

Castrol Magnatec Trafik Endeksi’nin referans olduğu geliştirme süreci kapsamında ortalama bir sürücünün yılda en az 18 bin kez dur-kalk yaptığını tespit eden Castrol; Küresel çapta yaptığı araştırmada İstanbul’un Moskova’dan sorna araç başına yılda ortalama 31.200 dur-kalk ile dünyada trafiğin en yoğun yaşandığı şehir olduğunu ortaya koymuştu.

Castrol Türkiye ve Hazar Bölgesi Direktörü Kerim Kermen konuyla ilgili olarak; “Şehirlerin artan trafiği eskisinden daha fazla dur-kalk hareketini beraberinde getiriyor.Sıkça dur-kalk yapmak motorun içindeki parçalarda mikroskobik aşınmaları artırarak, motora zarar vermektedir. Bu bağlamda Castrol’ün pazara yeni sunduğu Magnatec 5W-30 C2 ile sürücülerin araçlarının motorlarını dur-kalk’lara karşı çok daha iyi koruyabilmelerini hedefliyoruz” dedi.

 

 

Yasal Uyarı : Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Tasit.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan köşe yazısı/habere aktif link verilerek kullanılabilir.

Yeni eklenen ilanlar