Castrol’den Sıkışık Trafikte Dur-Kalk Aşınmalarına Özel Yağ

Bu yıl Castrol ve Tom Tom trafikte dur-kalk etkisini araştıran bir çalışma yapmışlardı. Çalışma sonuçlarını vermiş gözüküyor çünkü Castrol, dur-kalk trafiğin sebep olduğu mikroskobik motor aşınmalarına karşı özel olarak geliştirdiği yeni Magnatec’i piyasaya sundu. Yeni Castrol Magnatec dur-kalk trafikte %20 daha iyi koruma sağlıyor.

Castrol’ün 70 bin test gerçekleştirilerek oluşturulan yeni Magnatec 5W-30 C2 motor yağı, yepyeni akıllı molekülleri ile kritik önemdeki motor parçalarını kaplayarak kendini yenileyebilen koruyucu bir katman oluşturuyor ve böylece motor aşınmalarına karşı %20 oranında daha iyi koruma sağlıyor.

Castrol Magnatec Trafik Endeksi’nin referans olduğu geliştirme süreci kapsamında ortalama bir sürücünün yılda en az 18 bin kez dur-kalk yaptığını tespit eden Castrol; Küresel çapta yaptığı araştırmada İstanbul’un Moskova’dan sorna araç başına yılda ortalama 31.200 dur-kalk ile dünyada trafiğin en yoğun yaşandığı şehir olduğunu ortaya koymuştu.

Castrol Türkiye ve Hazar Bölgesi Direktörü Kerim Kermen konuyla ilgili olarak; “Şehirlerin artan trafiği eskisinden daha fazla dur-kalk hareketini beraberinde getiriyor.Sıkça dur-kalk yapmak motorun içindeki parçalarda mikroskobik aşınmaları artırarak, motora zarar vermektedir. Bu bağlamda Castrol’ün pazara yeni sunduğu Magnatec 5W-30 C2 ile sürücülerin araçlarının motorlarını dur-kalk’lara karşı çok daha iyi koruyabilmelerini hedefliyoruz” dedi.

 

 

Yasal Uyarı : Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Tasit.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan köşe yazısı/habere aktif link verilerek kullanılabilir.

Yeni eklenen ilanlar