Hizmet Teklifi AlAraç Sat

Hemen Sat

Tasit.com İş Ortaklarından
anında teklif al, aracını hemen
nakite çevir!

Hemen Sat

Ücretsiz İlan Ver

Hemen ilan ver, ilanın bir çok sitede
ücretsiz yayınlansın, milyonlarca kişiye
ulaşsın!

Ücretsiz İlan Ver

Hızlı İlan Ver

Sadece 3 adımda ilanını ver,
anında yayyınlansın!

Hızlı İlan Ver

Bu sistemle park edememek imkansız

Park yerine girmek ve park yerinden çıkmak. Gaza veya frene yanlışlıkla bastığınızda veya doğru şiddette basmadığınızda sinir bozukluğunun yanında maddi hasarla da uğraşmak zorunda kalabiliyorsunuz. İşte Toyota, duyurduğu yeni teknolojisi sayesinde park sistemlerini artık daha da akıllı bir hale getirerek bu sorunu çözüyor.

Akıllı Radar Tanıma Sistemi (ICS) adı verilen teknoloji, yalnızca aracın etrafındaki engelleri değil, daha ilerideki objeleri de tespit edebiliyor. Böylece yanlışlıkla gaza bassanız bile kaza yapmıyorsunuz.  Düşük hızlarda park ederken veya park alanına girerken de göremediklerinizi gören sistem çarpışmaları önlüyor.

Her seferinde mükemmel park etmenin yolu

Otomatikleştirilen fren park sırasındaki çarpmaları önlerken, otomatik kontrollü yeni çok noktalı direksiyon sistemi de dar alanlara park etmenize yardım ediyor. Böylece siz gazı ve freni kontrol ederken direksiyon park alanının gerektirdiği manevrayı kendisi yapıyor. Toyota’da ayrıca paralel park yaparken aracın önünde ve arkasında çok az bir boşluk bırakarak park edebilmenizi sağlayan bir park asistanı da var.

Toyota Akıllı Radar Tanıma Sistemi (ICS)

Yenilikler bu kadarla sınırlı değil. Toyota “Panoramik Görüntüleme Monitörü” navigasyon ekranına aracın yukardan görünümünü yansıtabiliyor. Sürücü açısından aracı şeffaflaştırıp objeleri büyüterek etrafı daha da görünür kılan “Şeffaf Park Etme Ekranı” , tek tuşla ulaşılabilen “Park Etme Açısı Görüntüleme Ekranı” sayesinde etrafı görmek çok kolay oluyor.

Park destek sistemlerinde yaptığı bu geliştirmelerle artık park etmek usta bir sürücü olmanın kriterleri arasından kalkacağa benziyor.  Toyota bu teknolojilerle, park alanlarındaki maddi hasarlı kazaları da %30 azaltmayı hedefliyor. Aşağıdaki videoda sistemi hareket halinde izleyebilirsiniz:

Yasal Uyarı : Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Tasit.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan köşe yazısı/habere aktif link verilerek kullanılabilir.

Yeni eklenen ilanlar