BMW'nin en akıllı yeni teknolojileri CES 2015'te

Her yıl merakla beklenen ve Las Vegas’ta 6-9 Ocak arası düzenlenen CES 2015 Fuarı,  otomotiv markaları birbirinden üstün ve ilginç teknolojilerini tanıtıyorlar.

BMW, sürücüsüz park edebilen araç prototipini, lazer farlarını, elektrikli araçlar için kablosuz şarj teknolojilerini, araç anahtarı görevi de yapan özel bir BMW kredi kartını, giyilebilir teknolojileri ve dokunmatik ekranlı bir araba anahtarını tanıttı.

Hepsi birbirinden çarpıcı bu teknolojilerin yanında BMW, iDrive teknolojisine touchpad yeniliği getirirken, yüz mimiklerini tanıyarak temassız komut vermeyi sağlayan yeni kontroller de ekledi.

Akıllı saat, aracın uzaktan otomatik park etmesini sağlıyor

Akıllı saat, aracın uzaktan otomatik park etmesini sağlıyor

Dokunmatik ekranlı anahtarlık ise şimdilik yalnızca BMW i8 modeli ile uyumlu çalışıyor. Araca yaklaşırken kapıyı açmanın yanında aracı da çalıştırmaya başlıyor.  Vitesin yanına bırakıldığında şarj olmaya başlayan anahtarlık, tek şarjla 3 ay kullanılabiliyor.

Dokunmatik anahtarlık araçla ilgili bilgileri de sürücüye ulaştırıyor.

Dokunmatik anahtarlık araçla ilgili bilgileri de sürücüye ulaştırıyor.

Sürücüsüz sürüş alanında BMW’nin 2 yeniliği var. İlki radar ve kameralara dayanan ve 360 derece  çarpışma önleyen sistem.İkincisi ise tam otomatik vale park özelliği. BMW araç, bir çok aracın park etmiş olduğu alanlarda boş bir park yeri bularak kendi kendisini park edebiliyor. Dahası bunu yapması için araca bir akıllı saat ile uzaktan komut verebiliyorsunuz, izleyin;

Ve son olarak BMW’nin Mastercard ile ortak geliştirdiği akıllı kredi kartı hem BMW hem de MINI modellerini çalıştırabilecek.

Yasal Uyarı : Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Tasit.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan köşe yazısı/habere aktif link verilerek kullanılabilir.

Yeni eklenen ilanlar