Aracınızın Koltuklarını Otomatik Ayarlayan Uygulama

Otomobillerin iç donanımları için katma değerli ürünler geliştiren Amerikalı üretici Johnson Controls, şimdi otomobil koltuklarını otomatik olarak ayarlayan bir uygulama geliştirdi.

Johnson Controls firmasının geliştirdiği program, sürücünün bedenine en uygun ve en ideal koltuk pozisyonunu otomatik olarak ayarlayabiliyor. Manuel bir ince ayar özelliği de eklenmiş.

Uygulamayı geliştirmek için firma, 100’den fazla kişinin oturma pozisyonu üzerinde çalışmış. Çalışmalarda vücut ağırlığının, en iyi oturma pozisyonunda en önemli kriter olduğu ortaya çıkmış ve firma bu bilgiyi markalarla da paylaşmış.

Ben kendi aracımda zaten ayarladım ve kaydettim ne gerek var diyorsanız haklı olabilirsiniz. Fakat uygulama birkaç kişinin kullandığı otomobillerde çok pratik olabilir. Johnson Controls’ün bu yeni teknolojisi otomobil üreticileri tarafından yeni nesil modellerde kullanılacak.

 

 

Yasal Uyarı : Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Tasit.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan köşe yazısı/habere aktif link verilerek kullanılabilir.

Yeni eklenen ilanlar