Akıllı Telefonunuzla Aracınızı Kilitleyip, Açabileceğinizi Biliyor muydunuz?

Arabanızı anahtar kullanmadan veya uzaktan bir tuşa bile basmadan kilitleyip açabilmek artık mümkün. Amerikalı bir firma bunun için her tür otomobilde çalışan bir sistem geliştirmiş. Gereken tek şey bir akıllı telefon ve bir bluetooth modülü.

Mobile Enhancement Specialist, ürettiği bir bluetooth modülüyle, aracınızın kilidinin hiçbir tuşa basmadan sizin aracınıza yaklaşmanızla açılıp kapanmasını sağlıyor. Ne kadar mesafeden kilidi açmak istediğinizi kendiniz uygulamadan ayarlayabiliyorsunuz. Şu an için sadece iPhone için bulunan uygulamanın, Android versiyonu da hazırlanacak.

Otomobile monte edilmesi gereken bluetooth modülünü aktive etmek için telefonunuzu cebinizden çıkarmanıza bile gerek kalmıyor, telefon üzerinizdeyken aracınıza yaklaşmanız yeterli. Belirlediğiniz mesafe aşıldığında araç otomatik kilitleniyor. Siz de bizim gibi, ya hacklenip,  çalınması kolaylaşırsa diye düşündüyseniz sistem bluetooth 4.0 ile şifreli olarak çalışıyor. Aracın kilidini açmak için illa ki bir tuşa basmak isteyenler için uygulamada böyle bir seçenek de düşünülmüş. Uygulamanın bluetooth u olan her telefonla çalışan Premium versiyonu aralık ayında satışta ve fiyatı da 190 dolar olacak, standart versiyonun fiyatı ise 150 dolar.

Olsun değer diyorsanız,  bu adresten bilgi edinebilirsiniz.

 

 

Yasal Uyarı : Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Tasit.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan köşe yazısı/habere aktif link verilerek kullanılabilir.

Yeni eklenen ilanlar