15 bin TL'ye Sıfır Otomobil: "Qute" Türkiye'de

Bajaj, dünyanın en ucuz 4 kişilik aracını ilk olarak Türkiye de satışa çıkarıyor. “Qute” adını alan ve temelinde 4 tekerlekli bir motosiklet olan aracın Türkiye satış fiyatı ise 15 bin TL.

bajaj

Bajaj Qute B sınıfı ehliyetle kullanılabilecek

Dünyanın en büyük motosiklet üreticilerinden olan Hintli Bajaj, Qute ile motosikletteki deneyimini farklı bir boyuta taşıyor. Bajaj Qute, 13 HP güç üreten 217 cc’lik su soğutmalı, motosiklet motoruna sahip. 70 km/s hıza çıkabilen Qute Türkiye’de B sınıfı ehliyeti ile kullanılacak yani resmi olarak da otomobil sayılacak. 70 km/s‘lik bir hıza sahip olan Bajaj Qute’nin şehir içi dışında, özellikle köy, kasaba ve ilçelerde yaygın kullanılması bekleniyor.

Bajaj Qute

Bajaj Qute, Motosiklet Motorlu Otomobil

Otomobil mi, motosiklet mi, kafa karıştıran Bajaj Qute motosiklet motoru haricinde otomobil özellikleri taşıyor. Tasarımıyla da otomobil olduğunu belli eden Bajaj Qute, ucuz otomobillerin de güvenli olabileceğini kanıtlamak amacıyla üretildi ve Avrupa güvenlik standartlarını geçmeyi başardı.

Yeni Nesil Triportör

Motosiklet motorlu Bajaj Qute akla ilk tripotörleri getiriyor. Özellikle 80’li yıllarda oldukça yaygın olan tripotörler motosiklet motoruyla çalışan ve yük taşımakta kullanılan hafif, ucuz taşıtlardı. Qute ile benzerlikleri motosiklet motoruyla kullanılmaları.

Sıfır Otomobil

Güney Asya ve Afrika ülkelerinde bu tür araçlar yaygın şekilde kullanılıyor. Hindistan pazarında kendine bir yer edinebileceği kesin olan Bajaj Qute’nin Avrupa ve Türkiye’de nasıl karşılanacağı merak konusu.

 

 

Yasal Uyarı : Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Tasit.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan köşe yazısı/habere aktif link verilerek kullanılabilir.

Yeni eklenen ilanlar