Hizmet Teklifi AlAraç Sat

Hemen Sat

Tasit.com İş Ortaklarından
anında teklif al, aracını hemen
nakite çevir!

Hemen Sat

Ücretsiz İlan Ver

Hemen ilan ver, ilanın bir çok sitede
ücretsiz yayınlansın, milyonlarca kişiye
ulaşsın!

Ücretsiz İlan Ver

Hızlı İlan Ver

Sadece 3 adımda ilanını ver,
anında yayyınlansın!

Hızlı İlan Ver

Zorunlu Trafik Sigortasının En Ucuz Oldugu Ülkeyiz

Türkiye’de zorunlu trafik sigortası, 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanununda düzenlenen ve trafiğe çıkan her aracın yaptırmak zorunda olduğu bir sigorta çeşidi. Her yıl yenilenmek zorunluluğu olan trafik sigortasının, yaptırılmaması durumunda araç trafikten men ediliyor.

Dünyanın önde gelen trafik sigorta şirketlerinden Generali Sigorta, Avrupa’da ve Türkiye’de sürücülerin ödemek zorunda olduğu zorunu trafik sigortası fiyatlarını araştırmış. Bunun sonucunda Avrupa’daki sürücülerin Türkiye’dekilere oranla 4 kat daha fazla para ödedikleri ortaya çıkmış. Çıkan sonuçların farklı nedenlerden dolayı olabileceğini ortaya koyan Generali Sigorta, sürücüye göre fiyat vermenin önemini vurguluyor. Türkiye’de uygulamaya koyulan sistem ile iyi ve güvenli sürücüler ödüllendirilirken, fiyatlandırmanın müşterinin hasar geçmişine göre şekillendiğini de ekliyor.

Türkiye’de yıllık ortalama 89 Euro ile zorunlu trafik sigortasına ödenen miktarda son sırada yer alıyor. Listenin ilk sırasında 438 Euro ile İsviçre ve 431 Euro ile İtalya yer alıyor. Ardında 258 Euro’yla Avusturya ve 214 Euro’yla Almanya geliyor. Doğu Avrupa ülkeleri, Batı Avrupa ülkelerine göre zorunlu trafik sigortasını daha düşük miktarda ödediği ortaya çıkıyor. Slovenya 212 Euro, Hırvatistan 196 Euro, Slovakya 136 Euro,  Çek Cumhuriyeti 126 Euro ve 103 Euro’yla Polonya bulunuyor.

Generali Sigorta’nın araştırma sonucunda güvenli sürüşün önemine dikkat çekerken, kaza oranı düşük olan sürücüler yıl içinde kaza yapmış sürücülere göre daha az oranda prim ödüyor.

Yasal Uyarı : Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Tasit.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan köşe yazısı/habere aktif link verilerek kullanılabilir.

Yeni eklenen ilanlar