Hizmet Teklifi AlAraç Sat

Hemen Sat

Tasit.com İş Ortaklarından
anında teklif al, aracını hemen
nakite çevir!

Hemen Sat

Ücretsiz İlan Ver

Hemen ilan ver, ilanın bir çok sitede
ücretsiz yayınlansın, milyonlarca kişiye
ulaşsın!

Ücretsiz İlan Ver

Hızlı İlan Ver

Sadece 3 adımda ilanını ver,
anında yayyınlansın!

Hızlı İlan Ver

Yılın ilk yarısında trafiğe 406.735 araç eklendi

Türkiye İstatistik Kurumu’nun açıklamasına göre Türkiye’de trafiğe kayıtlı toplam araç sayısı Mayıs ayı sonunda 17.440.148 olmuş durumda.

Ocak-Mayıs döneminde 508 022 adet taşıtın trafiğe kaydı yapıldı, 101 287 adet taşıtın ise trafikten kaydı silindi. Böylece trafikteki toplam taşıt sayısı 406 735 adet arttı. Trafiğe kaydı yapılan araç sayısı bir önceki aya göre %37,3 yüksek.

Mayıs ayında gerçekleşen ikinci el satışlarında birinci sırada otomobiller yer alıyor.

Devri yapılan 430.903 aracın %65,2 si otomobil. Otomobillerden sonra ikinci elde en çok satışı gerçekleşenler sırasıyla kamyonet, motosiklet ve kamyon.

LPG Hakimiyeti devam ediyor

Yakıt türlerine baktığımızda ise LPG’nin hâkimiyeti göze çarpıyor.  Trafiğe kayıtlı 8.927.701 aracın %41,3’ü LPG,  %32,6’sı benzinli,  %25,5’u ise dizel yakıt kullanıyor.

Sıfırda en çok satanlar yılın şampiyonlarıyla aynı

2013 ‘ün ilk yarısında ikinci elde ve sıfırda en çok satılan markaları daha önce duyurmuştuk. Sıfırda en çok satış yapan marka Renault’ yu Volkswagen, Fiat ve Opel takip ediyordu. Mayıs ayında satışı gerçekleşen sıfır otomobillerin marka dağılımlarına bakınca sıralamanın Renault, Volkswagen, Ford, Fiat ve Opel olduğunu görüyoruz. Aslında yalnızca Mayıs ayında gerçekleşen satışlar bile yılın ilk 6 ayına ışık tutabilmiş.

 

 

Yasal Uyarı : Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Tasit.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan köşe yazısı/habere aktif link verilerek kullanılabilir.

Yeni eklenen ilanlar