Hizmet Teklifi AlAraç Sat

Hemen Sat

Tasit.com İş Ortaklarından
anında teklif al, aracını hemen
nakite çevir!

Hemen Sat

Ücretsiz İlan Ver

Hemen ilan ver, ilanın bir çok sitede
ücretsiz yayınlansın, milyonlarca kişiye
ulaşsın!

Ücretsiz İlan Ver

Hızlı İlan Ver

Sadece 3 adımda ilanını ver,
anında yayyınlansın!

Hızlı İlan Ver

Yeni kavşak tarama sistemi trafik sorununu çözebilecek mi?

Kavşak tarama sistemi İstanbul trafiği için İstanbul Büyükşehir Belediyesi mühendislerinin geliştirdiği en son önlem. Kavşaklarda olan trafik sıkışıklığını ve trafik ihlalini çözmek için geliştirilen sistem şimdilik belli kavşaklara kullanılmaya başlanacak.

Taralı alan ihlal tespit sistemi

Kavşaklara çözüm olması hedeflenen kavşak tarama sistemi, kavşaklarda bulunan taralı alanda araç trafiğinin yoğun olması ve diğer araçların bu yoğun trafiğe karışması durumunda araçların 3 farklı fotoğrafını çekiyor.

Taralı Alan EDS teknolojisi kavşaklarda sarı renkle boyanan alanı tarıyor. Alanı gereksiz yere ihlal eden ve trafiği sıkıştıran sürücülerin fotoğraflarını çekiyor. Mobil EDS‘den sonra taralı alan ihlal sistemi, İstanbul trafiğinde daha çok teknolojik sistem göreceğimizin kanıtı.

Trafik ihlali 3 farklı fotoğrafla belgeleniyor

Taralı Alan EDS kavşaklarda trafik ihlali yapanların üç farklı fotoğrafını çekiyor. Geniş açı, dar açı ve belirtilen süreden önce nerede olduğunu gösteren geniş açılı fotoğraf Emniyet Müdürlüğü Trafik Şube Müdürlüğü’ne gönderiliyor ve cezai işlem yapılıyor.

Taralı Alan EDS pilot bölgeleri

Yeni sistem şimdilik belli kavşaklarda kullanılmaya başlanacak ancak yakın zamanda bütün İstanbul’da yaygınlaşacak. Taralı Alan EDS şimdilik; Dolmabahçe Kavşağı, Büyükdere Caddesi (Kanyon Önü), Edirnekapı Kavşağı ve  Fındıkzade Kavşağında kullanılmaya başlanacak.

Yasal Uyarı : Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Tasit.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan köşe yazısı/habere aktif link verilerek kullanılabilir.

Yeni eklenen ilanlar