Hizmet Teklifi AlAraç Sat

Hemen Sat

Tasit.com İş Ortaklarından
anında teklif al, aracını hemen
nakite çevir!

Hemen Sat

Ücretsiz İlan Ver

Hemen ilan ver, ilanın bir çok sitede
ücretsiz yayınlansın, milyonlarca kişiye
ulaşsın!

Ücretsiz İlan Ver

Hızlı İlan Ver

Sadece 3 adımda ilanını ver,
anında yayyınlansın!

Hızlı İlan Ver

Whatsapp, trafik ihlallerini polise iletecek

İstanbul’da Elektronik Denetleme Sistemi (EDS) kentteki kameralarla trafik kuralı ihlallerinin önemli kısmını takip ediyor. Fakat sistemin görüş alanı dışında kalan yerler de var.  İşte İstanbul Trafik Şube Müdürlüğü trafikteki kural ihlallerinin görüntülü ve videolu olarak ihbarı için iki cep telefonu hattı belirlemiş.

Whatsapp’tan fotoğraf ve video paylaşımıyla ihbar

İstanbul Trafik Denetleme Şube Müdürü Mesut Gezer, İhbarların sosyal paylaşım ağları üzerinden video ve fotoğraf şeklinde geldiğini söylemiş. Fakat herhangi bir sosyal medya hesabı bilgisi paylaşılmış değil.

Whatsapp’tan Trafiğe anında ihbar

Merak ettik ve “533 155 0 155” ve “552 155 0 155” olarak belirlenen yeni trafik ihbar numaralarını adres defterimize ekledik ve Whatsapp hesaplarına anında ulaştık. Yani artık sıkışık İstanbul trafiğinde emniyet şeridini işgal eden mi var, biri makas atarak yanınızdan mı geçti, fotoğraf ve videolu olarak trafiğe whatsapp’tan yazabilirsiniz. Tabii aracınızda fotoğrafı veya videoyu çekebilecek biri varsa. Aksi takdirde ihbar yapayım derken tüm trafiği tehlikeye atan olabilirsiniz.

Uygulamada soru işaretleri..

Twitter üzerinden şerit ihlallerinin bildirilmesi için daha önce Beyaz Masa da bu tür bir uygulama başlatmış fakat çok uzun ömürlü olamamıştı. Uygulamada fotoğrafların oynanabileceği, gizlilik ihlali ve kişisel kayıtla alınan bu tür medyanın mahkemelerde kanıt kabul edilmemesi gibi konular nedeniyle ihlal bildireyim derken mahkemelik olma riski oluşmuştu.

Yasal Uyarı : Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Tasit.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan köşe yazısı/habere aktif link verilerek kullanılabilir.

Yeni eklenen ilanlar