Volkswagen Türkiye'de Araç Satışını Durdurdu

Volkswagen‘in dünya gündemine yerleşen emisyon değerleri skandalının Türkiye’de de sonuçları görülmeye başlandı. Amerika’da ortaya çıkan emisyon skandalında Volkswagen’in dizel motorların emisyon değerlerini, gerçekte olduklarından daha düşük gösterdiği ortaya çıkmıştı. Bir çok ülkede satışları askıya alınan EA189 EU5 dizel motor tipli araçlar bu gece itibariyle Türkiye’de de satılmayacak.

Volkswagen Türkiye'de Araç Satışını Durdurdu

Doğuş Otomotiv’den Açıklama

Volkswagen’in Türkiye distribütörlüğünü yapan Doğuş Otomotiv yaptığı açıklamada gönüllü olarak EA189 EU5 dizel motorlu araçların satışlarının bu gece itibariyle geçici bir süre için durdurulduğunu açıkladı. EA189 EU5 dizel motor Türkiye’de sadece Jetta ve Caddy modellerinde kullanıldı. Doğuş Otomotiv diğer Volkswagen motor seçeneklerinde herhangi bir kısıtlama olmadığını da bildirdi.

doğuş otomotiv

Volkswagen araçlar geri çağırılıyor

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık bugün katıldığı bir televizyon programında;  Volkswagen’in 323 bin aracı gönüllü olarak geri çağıracağını duyurdu.

Yasal Uyarı : Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Tasit.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan köşe yazısı/habere aktif link verilerek kullanılabilir.

Yeni eklenen ilanlar