Hizmet Teklifi AlAraç Sat

Hemen Sat

Tasit.com İş Ortaklarından
anında teklif al, aracını hemen
nakite çevir!

Hemen Sat

Ücretsiz İlan Ver

Hemen ilan ver, ilanın bir çok sitede
ücretsiz yayınlansın, milyonlarca kişiye
ulaşsın!

Ücretsiz İlan Ver

Hızlı İlan Ver

Sadece 3 adımda ilanını ver,
anında yayyınlansın!

Hızlı İlan Ver

Vergi ve trafik gibi otopark borçları da devredecek

İkinci el araçların devir işlemlerinde arabanın borcu deyince artık ilk akla gelen sadece vergi ve trafik borçları olmayacak. Otopark borçlarının da bunlara eklenebilmesi için İSPARK hukuki prosedür yürütüyor.

İSPARK, otoparklarını kullanan sürücüler ödeme yapmadıklarında veya borçlar zamanaşımına uğradığında plakaya kesilen borçlar toplanamadığı için aracın yeni sahiplerinin borcu da devralmış olabileceğini belirtiyor. Oldubittiye getirilen bir durum henüz yok fakat aracın yeni sahibinin eski otopark borçlarından sorumlu olmaması için İSPARK’a başvuru yapması gerekiyor.

Araçların borçları devir işlemleri sırasında noterlerde görülemediğinden, İSPARK’ın web sitesinden kontrol etmeleri öneriliyor. Otopark borcu bulunan sürücülere önce ihtarda bulunulduğunu söyleyen İSPARK’tan yapılan açıklama şu şekilde:

“Otopark borcu bulunan sürücülere önce ödemesi konusunda ihtarda bulunuluyor. Bu sürenin geçmesi durumunda ise icra takibi başlatılıyor. Yaklaşık 4 milyon aracın bulunduğu İstanbul’da 50 bin aracın otopark borcu bulunuyor. Araç plakaları İSPARK’tan kontrol edildiğine 5 lira ile 2 bin lira arasında plakaya yansımış ve ödenmemiş ücretler tespit ediliyor.”

Dünyanın birçok büyük kentinde olduğu gibi İstanbul’da da park büyük bir sorun. İSPARK, kentte dev alanları kapatarak soruna çözüm getirmeye çalışmıştı. Otopark ücretlerinin neden ödenmediği konusuna ise bir açıklama getirilmemiş.

Yasal Uyarı : Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Tasit.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan köşe yazısı/habere aktif link verilerek kullanılabilir.

Yeni eklenen ilanlar