Vergi affı ve borç yapılandırmada son gün 25 Kasım

MTV borcu, trafik cezaları, otoyol geçiş cezaları ve gecikme faizlerini, gümrük vergilerini ve daha pek çok farklı vergi borcunu da kapsayan vergi affı için süre uzatıldı.

Vergi borcu affı için bugüne kadar 5,3 milyon başvuru yapıldı ve 46 milyar liralık borç yeniden yapılandırıldı. Borç yapılandırmadan 6,3 milyon kişinin yararlanması bekleniyordu. En son 2011’de gerçekleştirilen vergi affında 39 milyar liralık borç affedilmişti.

Taşıt vergisi, trafik cezası, geçiş cezaları ve MTV borçlarına af

Vergi affından yararlanmak ve borçlarınızı indirimli ve taksitli ödemek için bağlı bulunduğunuz vergi dairesine yazılı başvuru yapmanız gerekiyor. Formun eksiksiz doldurulması için görevlilerden yardım isteyebilirsiniz. 30 Haziran ve öncesindeki borçları kapsayan vergi affından yararlanması beklenilen borçların büyük kısmı 1000 TL altında.

MTV ve trafik borçlarınızı indirimli ve taksitle ödeyin

Vergi affıyla örneğin 3 yıl önceden 150 TL’lik trafik borcunuz varsa bugün zamlarıyla birlikte 442 TL olmuş durumda. Bu borcu 187 TL olarak yapılandırabileceksiniz, hatta peşin öderseniz 167 TL üzerinden ödeyebiliyorsunuz.

Maliye, Gümrük, Gıda, Bilim-Sanayi Bakanlığı, SGK, belediyeler, TOBB, TESK, Türkiye Barolar Birliği, TÜRMOB kurum borçları yapılandırılarak ödenebiliyor.

Borç yapılandırmada 2 taksit şartı

Vergi affıyla borç yapılandırdığınızda anlaşmanın geçerli olabilmesi için önemli bir koşul var. İlk 2 taksit ödenmediğinde, eksik ödendiğinde veya yıl içinde 2 taksitten çok ödeme yapılmadığında yapılandırma bozuluyor.

Yasal Uyarı : Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Tasit.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan köşe yazısı/habere aktif link verilerek kullanılabilir.

Yeni eklenen ilanlar