Hizmet Teklifi AlAraç Sat

Hemen Sat

Tasit.com İş Ortaklarından
anında teklif al, aracını hemen
nakite çevir!

Hemen Sat

Ücretsiz İlan Ver

Hemen ilan ver, ilanın bir çok sitede
ücretsiz yayınlansın, milyonlarca kişiye
ulaşsın!

Ücretsiz İlan Ver

Hızlı İlan Ver

Sadece 3 adımda ilanını ver,
anında yayyınlansın!

Hızlı İlan Ver

Trafik Sigortasında Tek Fiyat Geliyor

Trafik sigortasında eskiden olduğu gibi sabit bir fiyata geçilmesi için çalışma yapılıyor.

Son 1 yılda yüzde 142 artan zorunlu trafik sigortasında çok önemli değişiklik yapılarak kusurlu sürücülerin sigorta şirketlerine tazminat ödemesi kararlaştırılmıştı. Hazine, şimdi de sigorta şirketleri hakkında bir düzenlemeyi yasalaştırdı. Yasalaşan düzenleme sigorta şirketlerine ödeme yapacak kusurlu sürücülerin tazminatlarını tek bir tablo üzerinden yapılmasını içeriyor.

Trafik sigortası %20 daha ucuz olacaktı

Sigorta şirketleri Hazine’den indirimli trafik sigortası fiyatları için 4 talepte bulundular, bunlardan ikisi kabul edildi ikisi edilmedi. Sigorta şirketlerinin istediği düzenleme kabul edildiği takdirde trafik sigortası fiyatlarında %20 indirim olacağını öngörüyorlardı fakat isteklerin ikisi hukuka aykırı bulunarak Hazine tarafından reddedildi.

Trafik sigortasında tek fiyat dönemi başlıyor

Bu gelişmenin ardından Hazine, tek bir trafik sigortası belirleyip, sigorta şirketlerini bu fiyat üzerinden sigorta yapmaya zorlayacağı bir çalışma başlattı.

Sigorta şirketlerine soruşturma

Bu arada trafik sigortası pazarındaki 33 sigorta şirketine birlikte anlaşmalı fiyat artışları yaparak rekabeti bozdukları iddiasıyla Rekabet Kurumu tarafından soruşturma açıldı.

Yasal Uyarı : Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Tasit.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan köşe yazısı/habere aktif link verilerek kullanılabilir.

Yeni eklenen ilanlar