Hizmet Teklifi AlAraç Sat

Hemen Sat

Tasit.com İş Ortaklarından
anında teklif al, aracını hemen
nakite çevir!

Hemen Sat

Ücretsiz İlan Ver

Hemen ilan ver, ilanın bir çok sitede
ücretsiz yayınlansın, milyonlarca kişiye
ulaşsın!

Ücretsiz İlan Ver

Hızlı İlan Ver

Sadece 3 adımda ilanını ver,
anında yayyınlansın!

Hızlı İlan Ver

Trafik sigortasında şehre göre fiyat geliyor

Zorunlu trafik sigortasında yapılan son yasal düzenlemenin ardından Hazine Müsteşarlığı’nın yol haritası netleşti. Önümüzdeki ay sonuna kadar fiyatlar gözlenip kontrol edilerek ya tavan fiyat uygulamasına geçilecek ya da trafik sigortası şehirlere göre belirlenecek.

Trafik sigortasında indirim yapılmazsa Hazine devreye girecek

Sigorta şirketleri trafik sigortasında %15-20 civarında bir indirim yapmazlarsa en geç önümüzdeki ay içerisinde Hazine bu iki yaptırımdan birini devreye sokacak. Ya tavan fiyat belirlenecek ya da trafik sigortasını illere göre Hazine belirleyecek. İllere göre trafik sigortası fiyatları indirimli olabilecek. Örneğin bir otomobilin İstanbul’da 500 TL olan trafik sigortası Hakkari’de 400 TL olabilecek.

Sigorta şirketine açılan soruşturma sürüyor

Trafik sigortası konusundaki fahiş fiyat artışının başlattığı gelişmelerin artık son dönemecindeyiz. Fiyat artışı sonrası Tüketici sorunları derneği trafik sigortası fiyatlarında kartel iddiasında bulunmuş ve Rekabet Kurumu da 33 sigorta şirketine rekabeti bozdukları gerekçesiyle soruşturma açmıştı. Soruşturma açılmasından 30 gün içinde sigorta şirketlerinden yazılı savunma isteniyor. 6 ay içinde sonuçlanması beklenen soruşturma sonucunda eğer sigorta şirketleri haksız bulunursa tüketiciler ödedikleri yüksek sigorta bedellerini geri alabilecekler.

Trafik sigortası sürecine ilişkin gelişmeler ekonomiden sorumlu başbakan yardımcısı Mehmet Şimşek tarafından takip ediliyor.

Yasal Uyarı : Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Tasit.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan köşe yazısı/habere aktif link verilerek kullanılabilir.

Yeni eklenen ilanlar