Trafik sigortasında pahalı poliçenizi ucuza yaptırın

Trafik sigortasında teklifli indirim dönemi resmi olarak başladı ve online teklif alma sistemi uygulamaya girdi.

SBM ekranlarına bilgilerinizi girdiğinizde hangi sigorta şirketinin aracınızı ne kadar sigortalayacağını görebiliyorsunuz. Üstelik uzun uzadıya poliçe ve araç bilgileri değil sadece kimlik ve plaka bilgileri ile teklif alabiliyorsunuz.

Sadece kimlik ve plaka ile trafik sigortası teklifi alın

Ekrana uzun uzun poliçe bilgilerinizi girmeye de gerek kalmadı, sadece kimlik ve plaka bilgilerinizle trafik sigortası teklifi alabilirsiniz.

Trafik sigortası yenileme teklifi almak için tıklayın.

Biz bir deneme yaptık ve 2001 model bir Citroen Saxo için trafik sigortası tekliflerini aldık. 907 liradan 2.858 liraya kadar aynı araç için teklif olduğunu gördük. Teklif aldığımız aracın trafik sigortası Mayıs ayında 700 liradan yapılmıştı.

Fiyat teklifleri neden bu kadar farklı?

31 sigorta firmasının teklif vermesini beklerken sadece 6 tanesi teklif verebildi. İşte 2001 model Citroen bir araca gelen trafik sigortası teklifleri:

31 firmadan sadece 6’sının teklif verebilmesiyle ilgili sisteme uyumlanmanın zaman alması gibi bazı gerekçeler var fakat gerçekte ne olduğunu henüz bilemiyoruz. Devletin düzenlemeleri ile uzun süredir mücadele eden sigorta firmaları farklı nedenlerle teklif veremiyor olabilir.

Kimler trafik sigortası yenileme teklifi alabiliyor?

Trafik sigortasını pahalı fiyatlarla son 3 ayda yaptırmış olanlar poliçelerini iptal ettirerek daha uygun fiyatla trafik sigortası yaptırma şansına sahipler. Bu konu ile ilgili daha detaylı bilgiyi uygulama başladığında hazırladığımız haberimizde bulabilirsiniz.

Yasal Uyarı : Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Tasit.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan köşe yazısı/habere aktif link verilerek kullanılabilir.

Yeni eklenen ilanlar