Hizmet Teklifi AlAraç Sat

Hemen Sat

Tasit.com İş Ortaklarından
anında teklif al, aracını hemen
nakite çevir!

Hemen Sat

Ücretsiz İlan Ver

Hemen ilan ver, ilanın bir çok sitede
ücretsiz yayınlansın, milyonlarca kişiye
ulaşsın!

Ücretsiz İlan Ver

Hızlı İlan Ver

Sadece 3 adımda ilanını ver,
anında yayyınlansın!

Hızlı İlan Ver

Trafik sigortasında devrim: Pahalı poliçeyi iptal ettirip, ucuza yeniletin

Geçen yaz anormal zamlı fiyatlarla trafik sigortası yaptırmışsanız size güzel bir haberimiz var. Poliçenizi iptal ettirerek aracınızı daha düşük fiyattan sigortalatmanız mümkün hale geldi. Habertürk’ün haberine göre 23 Eylül Cuma günü yürürlüğe giren uygulamayla Temmuz’da bin liraya yapılan bir poliçe, şimdi 600 liraya yapılabilecek.

Araç sahiplerini ciddi şekilde zorlayan trafik sigortası zamlarına büyük darbe indiren uygulama sessiz sedasız yürürlüğe girdi. Fahiş fiyatlı poliçenin vadesinin bitmesini beklemeden veya aracı satmadan trafik sigortasını yenileyebiliyorsunuz.

Trafik sigortasını ucuz ödemenin yolları

Kaldırılan madde ile açılan trafik sigortası yenileme yolu ile poliçe bitimine 30 gün kala yeni poliçe dönemi için daha ucuz olan başka bir sigorta yaptırarak, pahalı trafik sigortasını iptal ettirmeniz gerekiyor.

Yani örneğin Ağustos’ta 1000 liraya yaptırmışsanız trafik sigortasını, bugün 600 liraya (1 yıl geçerli fiyat) yeniden yaptırabiliyorsunuz. Sigorta şirketi, poliçeden 2 aylık sigorta tutarı olan 166 lira ve 41 lira da cezayı kesip kalan 793 lirayı iade edecek. Böylece cezaya rağmen 1000 lira yerine 793 lira ödemiş olacaksınız.

3 ay içinde yapılması gerekiyor

Bu haktan yararlanabilmek için son 3 ay içinde trafik sigortası yaptırmış olmak gerekiyor. Orijinal poliçe vadesinden itibaren 3 aylık süre içinde bu fırsattan 2 kez yararlanabiliyorsunuz. Yani fiyatlar daha da düşerse tekrar iptal ettirebilirsiniz.

Eğer fesih tutarını sigortacıya öderseniz, ikinci poliçe 1 işgünü içinde de yürürlüğe girebiliyor. Eğer beklemeyi seçerseniz, o arada oluşacak hasar taleplerinde ikinci poliçeniz başlayana kadar birinci esas alınıyor. Kamu kurumlarında vadelerin toplu olması için fesih primleri alınmıyor.

Kaskoda da aynı yenileme fırsatı var

Yeni düzenlemeyle kasko ve trafik sigortalarını aynı anda yaparak zamandan tasarruf sağlıyor. Kasko’da da trafik sigortasındaki yenileme fırsatı var. Kaskonuzu da iptal ettirerek daha ucuz bir fiyattan veya daha avantajlı başka bir sigorta şirketinden yeniletebiliyorsunuz.

Yasal Uyarı : Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Tasit.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan köşe yazısı/habere aktif link verilerek kullanılabilir.

Yeni eklenen ilanlar