Hizmet Teklifi AlAraç Sat

Hemen Sat

Tasit.com İş Ortaklarından
anında teklif al, aracını hemen
nakite çevir!

Hemen Sat

Ücretsiz İlan Ver

Hemen ilan ver, ilanın bir çok sitede
ücretsiz yayınlansın, milyonlarca kişiye
ulaşsın!

Ücretsiz İlan Ver

Hızlı İlan Ver

Sadece 3 adımda ilanını ver,
anında yayyınlansın!

Hızlı İlan Ver

Trafik Sigortası Hakkında Soru ve Cevaplar

Kaza yaptığımda aracımda olan hasarı trafik poliçem karşılar mı?
Trafik poliçeniz aracınızda olan hasarları karşılamaz. Aracınızda olan hasarları ancak kasko poliçeniz karşılar. Trafik poliçeniz bir kaza nedeniyle diğer bir araç ve kişilere verdiğiniz bedeni ve maddi zararları poliçe genel şartları dahilinde karşılar.

Kaza nedeniyle diğer araca ve sürücüsüne verdiğim zararları trafik poliçem ne oranda karşılar?
Bir kaza halinde diğer bir araç ve sürücüsüne verdiğiniz zararlar aracınızın türüne, kullanım şekline göre ve limitlerinize göre poliçenizin genel şartları dahilinde karşılanır.

Aracımı sattım ve yeni bir araç satın aldım. Yeni satın aldığım aracım için yeni bir trafik poliçesi mi yaptırmalıyım, yoksa sattığım aracımın poliçesini yeni aracım için kullanabilir miyim?
Sattığınız aracın trafik poliçesi yeni aracınız için geçerli olmaz. Yeni aldığınız araç için ayrı bir poliçe yaptırmalısınız. Ayrıca eski aracınızı sattığınız tarihten itibaren on gün içinde trafik poliçenizin aslı ve noter satış senediyle ilgili sigorta şirketine başvurarak satışını yapmış olduğunuz aracınıza ait trafik poliçesinin prim iadesini alabilirsiniz.

Kısa Vadeli Trafik Sigortası Yaptırmak İstiyorum. Mümkün mü?
Kısa vadeli sigortalar sadece geçici plakalar ile uluslararası yolcu ve eşya taşımacılığı yapan yabancı plakalı araçlar için yapılabilmektedir. Bu araç türleri dışındaki araçlar için ise kısa vadeli poliçe düzenlenememektedir.

Kaza neticesinde ortaya çıkan tedavi masraflarımı trafik poliçem karşılar mı?
Hayır, bir kaza neticesinde ortaya çıkan tedavi masraflarınızı trafik poliçeniz karşılamaz. Trafik poliçeniz ile sadece karşı tarafa verdiğiniz bedeni ve maddi zararlar karşılanır.

Trafik poliçelerinde ikamet ettiğimiz ilin plaka kodu neden soruluyor?
Çünkü yaşadığınız şehrin trafik yoğunluğunu belirleyebilmek için o ile ait plaka kodu sorulur ve ikamet ettiğiniz şehire göre belirli oranlarda trafik yoğunluğu indirimi yapılır.

Yasal Uyarı : Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Tasit.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan köşe yazısı/habere aktif link verilerek kullanılabilir.

Yeni eklenen ilanlar