Hizmet Teklifi AlAraç Sat

Hemen Sat

Tasit.com İş Ortaklarından
anında teklif al, aracını hemen
nakite çevir!

Hemen Sat

Ücretsiz İlan Ver

Hemen ilan ver, ilanın bir çok sitede
ücretsiz yayınlansın, milyonlarca kişiye
ulaşsın!

Ücretsiz İlan Ver

Hızlı İlan Ver

Sadece 3 adımda ilanını ver,
anında yayyınlansın!

Hızlı İlan Ver

Sürücü adayları dikkat! Bu uyarı sizin için

Eğer sürücü belgesi almaya hak kazanmış fakat henüz sürücü belgenizi çıkartmamışsanız yılbaşına kadar çıkarttırmadığınız takdirde sürücü belgesi alma hakkınızı kaybedebilirsiniz. Türkiye Sürücü Kursları ve Eğitimcileri Konfederasyonu (TUSEKON) Genel Başkanı İsmail Yılmaz, sürücü belgesi sertifikası alanları, yılbaşına kadar sürücü belgelerini almaları konusunda uyardı:

“Sürücü kurslarına giderek sertifika almaya hak kazanan ancak bunu  sürücü belgesine dönüştürmeyenler 2015 yılına girmeden mutlaka belgeye  dönüştürmeleri gerekiyor. Aksi takdirde belgeleri iptal olacak. Sertifikaların  sürücü belgesine dönüştürülmesi için verilen 2 yıllık süre 2015 yılında doluyor.  Dolayısıyla vatandaşların mağdur olmaması için Aralık ayı sonuna kadar mutlaka  belgelerini almalarını öneriyorum. Yeni yıla girmeden önce bunu yapmayanların  tekrar sürücü kurslarına kayıt olarak yeniden sınavlara girmeleri gerekiyor. Bu  da hem zaman hem de maddi kayba neden olacak. Türkiye genelinde 3 bin 450 sürücü  kursu bulunuyor. Her sürücü kursunda ortalama 500 sertifikalı sürücü adayının  olduğu düşünülürse 1 milyon 725 bin kişinin sürücü belgesi tehlikede demektir.”

Avrupa Birliği’ne uygun yeni ehliyetler basılıyor

Avrupa Birliği standartları çerçevesinde sürücü belgelerinde gerçekleştirilecek değişiklikleri daha önce şurada değinmiştik. Yapılan ilk düzenlemelerle ehliyet çeşidi sayısı 17’ye çıkarılmış ve otomatik vitesli araçlar için ayrı bir ehliyet düzenlenmesi kararlaştırılmıştı.

 

 

 

Yasal Uyarı : Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Tasit.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan köşe yazısı/habere aktif link verilerek kullanılabilir.

Yeni eklenen ilanlar