Sürpriz trafik cezalarına son!

Artık trafiğe çıkan tüm sürücülerin usanmış olduğu haftalar aylar sonra adrese gelen trafik cezaları tarihe karışıyor. Yeni hazırlanan “Bürokrasi ve Kırtasiyeciliğin Azaltılması Planı”na göre trafik cezaları, vergi borçları, otoyollardan hatalı geçişler artık vatandaşlara SMS ve e-posta ile ücretsiz olarak bildirilecek. 423 farklı hizmette iyileştirme yapılacak.

Kağıt yerine sms ve e-posta

İkametgah, vukuatlı nüfus kaydı, mezuniyet durumu gibi bilgiler e-devlet kapısından barkodlu olarak temin edilebilecek. Bakaya durum bilgisi de ilgili kişilere SMS ve e-posta ile bildirilecek.

Kimlik yerine geçen belgeler kaybolduğunda da artık karakoldan tutanak tutturmanız gerekmeyecek, gelir ve kira beyannamelerini de Maliye Bakanlığı kişiler adına oluşturabilecek.

Düzenleme ile şu an 16.7 milyar TL olan kamu masraflarında %30 tasarruf sağlanması bekleniyor.

 

Yasal Uyarı : Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Tasit.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan köşe yazısı/habere aktif link verilerek kullanılabilir.

Yeni eklenen ilanlar