Sorumsuz otobüs şoförüne büyük ceza

İstanbul Esenler’de Özel Halk Otobüsü şoförünün, sürüş sırasında cep telefonunda oyun oynadığı kameraya alınınca kamuoyunda büyük bir tepki oluştu. Yolcular tarafından çekilen görüntüler sosyal medyada yer almaya başlayınca, İETT bu durumu ihbar olarak kabul ederek inceleme başlattı.

Çekilen görüntülerde yolcuların ve diğer sürücülerin güvenliğini tehlikeye atan sorumsuz şoför, yoğun trafiğe aldırış etmeden oyun oynuyor, ara ara duraktan yolcu alıp indiriyor ve oyuna kaldığı yerden devam ediyordu.

Kanuni Sultan Süleyman Hastanesi- Esenler Metro arasında sefer yapan HT1 sefer sayılı özel halk otobüsü şoförünün sorumsuz davranışı, sorumlu hisseden bir vatandaşın çabası ile ilgili yerlere ulaşabildi. Şoförün sertifikası iptal edildiği gibi, olayın gerçekleştiği otobüsün de seferleri iptal edildi.

İETT, bu olayla aslında sosyal medyayı da ne kadar yakından takip ettiğini de göstermiş oldu. Milyonlarca yolcuyu gönüllü müfettişleri gibi gördüklerini belirten yetkililer duyarlılıklarını gösteren vatandaşlara da teşekkür ettiler.

Bu olay vatandaş olarak, trafikte gördüğünüz tehlike yaratan davranışların sorumlularını mutlaka ilgili yerlere ulaştırmaya çaba harcamanın nafile olmadığını gösteren, bu anlamda da umut vaad eden bir gelişme oldu.

Yasal Uyarı : Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Tasit.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan köşe yazısı/habere aktif link verilerek kullanılabilir.

Yeni eklenen ilanlar