Hizmet Teklifi AlAraç Sat

Hemen Sat

Tasit.com İş Ortaklarından
anında teklif al, aracını hemen
nakite çevir!

Hemen Sat

Ücretsiz İlan Ver

Hemen ilan ver, ilanın bir çok sitede
ücretsiz yayınlansın, milyonlarca kişiye
ulaşsın!

Ücretsiz İlan Ver

Hızlı İlan Ver

Sadece 3 adımda ilanını ver,
anında yayyınlansın!

Hızlı İlan Ver

Radar uyarısı yoksa, ceza da yok

Trafikte hız sınırını aşıp idari para cezası uygulanan sürücüler, bölgede radar tabelası ya da işareti olmadığı taktirde ceza ödemeyecek.

2013 yılında Manisa’da meydana gelen bir olayda radarla yapılan hız kontrolü sırasında, bir sürücü hız limitini aşınca 343TL para cezası uygulanmış. Sürücü aynı gün içerisinde idari para cezasının iptal edilmesi için Alaşehir Sulh Ceza Mahkemesine başvuruda bulununca mahkeme, radar kontrolü yapılan bölgede bilgilendirici radar işareti ve levha bulunmadığını saptayarak para cezasının usule uygun olmadığı kararını almış bulunuyor.

”Devlet vatandaşa tuzak kurmamalıdır!”

Avukat Cevat Kazma, bilgilendirme işaretleri ve levhaları olmadan sürücülerin denetime tabi tutulmasının, Avrupa Konseyi’nce belirlenen ‘’açıklık ve uygun araçlarla haberdar etme’’ ilkesine aykırı olduğunu belirtti. Ayrıca Cevat Kazma ‘’Devlet, insanların yasaları ihlal etmesini bekliyor şeklinde yorumlanabilir. Ayrıca etik kurallara göre de vatandaşa tuzak kurulmamalıdır. Avrupa Konseyi’ndeki iyi idare ilkelerine uygun olarak devlet, yasaların ihlal edilmesini beklemek yerine bu yasaların ihlalini önleyecek tedbirler almalıdır.’’ şeklinde konuştu.

Yasal Uyarı : Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Tasit.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan köşe yazısı/habere aktif link verilerek kullanılabilir.

Yeni eklenen ilanlar