Hizmet Teklifi AlAraç Sat

Hemen Sat

Tasit.com İş Ortaklarından
anında teklif al, aracını hemen
nakite çevir!

Hemen Sat

Ücretsiz İlan Ver

Hemen ilan ver, ilanın bir çok sitede
ücretsiz yayınlansın, milyonlarca kişiye
ulaşsın!

Ücretsiz İlan Ver

Hızlı İlan Ver

Sadece 3 adımda ilanını ver,
anında yayyınlansın!

Hızlı İlan Ver

Park edemeyene ehliyet yok

MEB, sürücü kurslarının sınav yönergesinde yeni bir değişiklik yaptı. Avrupa birliğine uyumlu hale getirilen ehliyetler, otomatik vitese ayrı ehliyet gibi yeniliklerden sonra şimdi de sürücü adayları artık ehliyet alabilmek için park becerilerini de kanıtlamak zorundalar.

Her seferde mükemmel park etmenin bilimsel yolu

Yeni düzenlemeyle geri park ederken, sürücü adaylarından aracın bir buçuk katı uzunluğunda ve araçtan 60 cm geniş iki aracın veya konilerin arasına tek hamlede park edebilmeleri bekleniyor.

paralelpark

Yeni yönerge ile sınavlarda denetim artırılarak, aksaklıkların giderilmesi amaçlanıyor. Tek hamlede geri park şartı A1, A2 sınıfı araçlar ve motosikletler hariç aranacak. Direksiyon usta öğreticisi sınava gelmediğinde, başka bir öğreticiyle sınava devam edilecek ve sınavın denetimini maarif müfettişleri yapacak.

Ehliyet sınavları daha sıkı denetlenecek

Usta öğreticilerin değerlendirme komisyonuna müdahalesini önlemek için de önlemler alındı. Komisyonun çalışmasını engelleyen davranışlarda bulunan usta öğreticiler 1 yıl sınavlarda görev alamayacak. Tehdit veya zor kullanarak komisyonun çalışmasını engellemeye çalışan kursiyerler de 4 ay sınavlara giremiyor.

Yasal Uyarı : Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Tasit.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan köşe yazısı/habere aktif link verilerek kullanılabilir.

Yeni eklenen ilanlar