Hizmet Teklifi AlAraç Sat

Hemen Sat

Tasit.com İş Ortaklarından
anında teklif al, aracını hemen
nakite çevir!

Hemen Sat

Ücretsiz İlan Ver

Hemen ilan ver, ilanın bir çok sitede
ücretsiz yayınlansın, milyonlarca kişiye
ulaşsın!

Ücretsiz İlan Ver

Hızlı İlan Ver

Sadece 3 adımda ilanını ver,
anında yayyınlansın!

Hızlı İlan Ver

ÖTV Zammı Resmi Gazete'de! İşte yeni oranlar

ÖTV değişikliği ile ilgili düzenleme Resmi Gazete’de yayınlandı. Düzenleme ile ÖTV oranlarında fiyat grupları oluşturma, farklı oranlar belirleyebilme gibi konularda Bakanlar Kurulu’na yetki verildi.

Araba markalarının fiyat listeleri sayfaları güncellenmeye başladı bile, bazıları eski fiyatları kaldırmaya başladı bile.

Yeni ÖTV oranları için sınır 40 bin TL

Motor hacmi 1.6 yı aşmayan ve fiyatı 40 bin TL’yi geçmeyen araçlarda ÖTV %45 olarak kalıyor.

Motor hacmi 1.6 yı aşmayan ve fiyatı 45 ve 70 bin TL arasında olan araçlarda ÖTV %50 oldu.

1.6 ve 2.0 litre arası motor hacmine sahip ve fiyatı 100 bin TL’ye kadar olan araçlarda yeni ÖTV oranı %100.

Elektrikli araçlara ve hibrit araçlara da ÖTV

ÖTV değişikliğinde elektrikli ve hibrit araçlar da unutulmadı.

Elektrik motoru da olan araçlardan elektrik motor gücü 50 KW’ı geçip motor silindir hacmi 1800 CC’yi geçmeyenlerden ÖTV matrahı 50 bin lirayı aşmayanlar için % 45, 50 bin lirayı aşıp 80 bin lirayı aşmayanlar için %50 olarak hesaplanacak.

Motor silindir hacmi 1600 CC‘yi geçmeyenler ile 1600 CC ile 2000 CC arasında olup motor gücü 50 KW’ı geçip motor silindir hacmi 1800 CC’yi geçmeyen elektrikli araçlarda vergi oranı % 60, diğerlerinde ise  %110 olarak belirlendi.

Motor silindir hacmi 2000 CC’yi geçen otomobillerden motor gücü 100 KW’ı geçip motor silindir hacmi 2500 CC’yi geçmeyen elektrikli araçlarda ise yüzde 110 oldu. Motor silindir hacmi 2000 CC’yi geçen diğer otomobillerde uygulanan vergi oranı ise %160 olarak uygulanacak.

Yasal Uyarı : Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Tasit.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan köşe yazısı/habere aktif link verilerek kullanılabilir.

Yeni eklenen ilanlar