Hizmet Teklifi AlAraç Sat

Hemen Sat

Tasit.com İş Ortaklarından
anında teklif al, aracını hemen
nakite çevir!

Hemen Sat

Ücretsiz İlan Ver

Hemen ilan ver, ilanın bir çok sitede
ücretsiz yayınlansın, milyonlarca kişiye
ulaşsın!

Ücretsiz İlan Ver

Hızlı İlan Ver

Sadece 3 adımda ilanını ver,
anında yayyınlansın!

Hızlı İlan Ver

Otomotivde üretim durdu, eylemler devam ediyor

İstanbul Autoshow 2015 tüm hızı ve görkemiyle devam ederken, ülkemizde üretim yapan markalar, işçi eylemleri ile başlayan zorlu bir süreçten geçiyor. 15 Mayıs’ta Oyak Renault’da başlayan işçi eylemleri, Tofaş’a ve Ford Otosan’a da sıçradı ve uzlaşmazlık halen devam ediyor.

Renault işçileri teklifi kabul etmediler

Renault'da uzlaşma henüz sağlanamadı

Renault’da uzlaşma henüz sağlanamadı

Renault işçileri fabrika içinde ve dışında beklemeye devam ederken, işçi temsilcileri ve avukatlar fabrika yöneticileri ile anlaşmaya varmaya çalışıyor. Dün saat 22.00’de başlayan ve sabahın 4’üne kadar süren görüşmelerden bir uzlaşma çıkmadı. İşçi temsilcisi, işverenin 1000 TL avans, 480 TL banka promosyonu ve 600 TL yılsonu bonusu vermeyi teklif ettiğini, saat ücretlerine yansıyacak miktar içinse Renault’nun analiz yapacağını ve bir ay süre istediğini ifade etti. Görüşmeler bugün 11.00’de yeniden başlayacak. Renault, İstanbul Autoshow’da bu zorlu süreç nedeniyle biraz buruk bir açılış yaptı ve üretimin durması nedeniyle yabancı yatırımın tehlikeye girebileceğinin sinyallerini verdi.

Tofaş üretime geri döndü

Tofaş, işçi eylemleri sonrasında uzlaşma sağlayarak üretime yeniden başladı

Tofaş, işçi eylemleri sonrasında uzlaşma sağlayarak üretime yeniden başladı

Tofaş’ta iş bırakma eylemine katılanlar ve yan sanayi kuruluşlarından Coşkunöz, Mako ve Ototrim işçileri firma yönetimiyle anlaşmaların sağlanması ardından işbaşı yaptılar. Renault, Tofaş’ın işçilere sunduğu teklifin aynısını sunmuş olmasına rağmen, bir uzlaşma sağlanamadı. İşçiler eyleme devam ediyor.

Ford Otosan’da kısmi uzlaşma sağlandı, marka hukuki mücadeleye hazırlanıyor

Ford Otosan da bugün fabrikalarında devam eden eylemlerle ilgili bir basın açıklaması yayınladı. Çalışanlarını bir aile olarak gördüğünü açıklayan Ford, 1.000 TL destek ve saatlik katkı için çalışmaları 1 aylık sürede tamamlayacaklarını fakat kendilerini çalışan temsilcisi olarak gören bir grubun teklifi kabul etmediklerini ve ekonomik olarak karşılanması mümkün olmayan taleplerle geldiklerini bildirdi. Ford Otosan’da bir kısım işçi çalışmaya başlarken, halen eylemi sürdüren bir grup da var. Ford, bu grupla hukuki olarak da mücadeleye girmeye hazırlandığının ipuçlarını verdi.

Yasal Uyarı : Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Tasit.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan köşe yazısı/habere aktif link verilerek kullanılabilir.

Yeni eklenen ilanlar