Hizmet Teklifi AlAraç Sat

Hemen Sat

Tasit.com İş Ortaklarından
anında teklif al, aracını hemen
nakite çevir!

Hemen Sat

Ücretsiz İlan Ver

Hemen ilan ver, ilanın bir çok sitede
ücretsiz yayınlansın, milyonlarca kişiye
ulaşsın!

Ücretsiz İlan Ver

Hızlı İlan Ver

Sadece 3 adımda ilanını ver,
anında yayyınlansın!

Hızlı İlan Ver

Orijinal yedek parçaya eşdeğer alternatif geliyor

Otomotiv sektöründe 1 Haziran itibariyle başlayacak “Eşdeğer Parça Uygulaması” kapsamında orijinal yedek parça yerine muadil ürünler kullanılabilecek.

Eşdeğer parça uygulamasında yer alabilecek ürünler, ilk 2 yıl TSE tarafından daha sonra da yetkilendirilen kurumlarca onaylanarak orijinal parça yerine kullanılabilecekler.

TSE, 2002 yılından beri test ve onay kuruluşu olarak otomotiv sektöründe yılda yaklaşık 140 bin belge veriyor. TSE laboratuvarlarının eşdeğer parçaları her yönüyle test edebilecek donanımda olduğu belirtiliyor.

Türkiye’nin 2023 vizyonunda yer alan yerli otomobil üretimi hedefi doğrultusunda yerli aracın sertifikalandırılması için otomotiv test merkezi projesi ve araç kontrol merkezi çalışmaları da devam edecek. Uygulama ile orijinal yedek parça için gerekenden çok daha fazlasını ödemeye engel olunacağı belirtiliyor.

Gelişme ister istemez aklımıza Volkswagen‘in orijinal yedek parçanın hayat kurtaran etkisini vurguladığı reklam kampanyasını getirdi.

“Hangisini tercih ederdiniz?”

 

"Birşeye sadece uyuyor diye güvenmeyin."

“Birşeye sadece uyuyor diye güvenmeyin.”

“Farkı görmezsiniz, hissedersiniz.”

 

Honda ve Mercedes-Benz de daha önce benzer bir vurgu yapmıştı:

 

honda

“Orijinal Honda parçası değilse, Honda’nızda da olmamalı.”

 

genuine-parts-shaving-mirror-small-13278

“Mercedes-Benz Orijinal Yedek Parça. Muadili yok.”

Yasal Uyarı : Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Tasit.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan köşe yazısı/habere aktif link verilerek kullanılabilir.

Yeni eklenen ilanlar