Okul servislerinin şoförleri eğitilecek

Trafikte sorumluluk hareketi kapsamında bir proje daha hayata geçiriliyor. ” İyi Dersler Şoför Amca” projesi ile okul servislerinde görevli personeli bilinçlendirmek amaçlanıyor. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, Jandarma Genel Komutanlığı ve TÜVTÜRK Araç muayene istasyonlarının iş birliği ile gerçekleşen projeye ilk olarak Ankara’da başlandı.

‘’ İyi Dersler Şoför Amca ’’ adlı projenin ana hedef ise taşımalı eğitim sisteminde görev alan okul servis şoförlerini eğitmek, bilgilendirmek ve bilinçlendirmek. Projede ilk yıl saha uygulaması yapılacak yerler ise Ankara, Balıkesir, Edirne, Gaziantep, Isparta, Karabük, Kars, Malatya, Muğla, Nevşehir ve Trabzon illeri. Ayrıca Proje ile okul yönetimi, öğretmenler, ilkokul öğrencileri ve velilere yönelik eğitim ve iletişim faaliyetlerinin gerçekleştirilmesi de hedefleniyor.

Yasal Uyarı : Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Tasit.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan köşe yazısı/habere aktif link verilerek kullanılabilir.

Yeni eklenen ilanlar