Hizmet Teklifi AlAraç Sat

Hemen Sat

Tasit.com İş Ortaklarından
anında teklif al, aracını hemen
nakite çevir!

Hemen Sat

Ücretsiz İlan Ver

Hemen ilan ver, ilanın bir çok sitede
ücretsiz yayınlansın, milyonlarca kişiye
ulaşsın!

Ücretsiz İlan Ver

Hızlı İlan Ver

Sadece 3 adımda ilanını ver,
anında yayyınlansın!

Hızlı İlan Ver

Okul Servislerinde Korsana Dikkat

Yeni eğitim öğretim yılı 16 Eylül’de başlıyor. Okulların açılmasıyla trafiğe toplam 14.500 servis aracı çıkacak.

Yeni öğretim yılında özellikle benzine ve LPG’ye gelen zamlardan sonra servis ücretlerindeki artışın ne kadar olacağı bu hafta UKOME tarafından açıklanacak. İstanbul Umum Servis Araçları ve İşletmecileri Odası’nın talebi %10 zam.  Eğer bu gerçekleşirse en kısa mesafe 140 TL’den 154 TL’ye, en uzak mesafe ise 335 TL’den 370 TL’ye çıkacak.

Eskişehir’de ise zamlar çoktan netleşti. Akaryakıta bir yıl içinde yapılan %15,5 luk zam dikkate alınarak servis ücretlerine %13 civarı zam yapıldı. El yakan servis ücretleri yasal olmayan bir korsan servis endüstrisi oluşturmuş durumda.  Korsan servislerle polisle birlikte yapılan mücadelede bu araçları kullanan velilere de tespit edilmesi durumunda ceza kesiliyor. Korsan araç yakalandığında ise aracın sahibine ve çalıştırana, okulun bilgisi dahilindeyse okul müdürüne veya okul aile birliğine de 2.102 TL idari ceza uygulanıyor.  Ayrıca korsan çalıştırılan araç da 2 ay trafikten men ediliyor.

Bu yıl ayrıca İstanbul’da 5.000 okul servisine araç takip sistemi kurulmuş durumda. Bu takip sistemi sayesinde, aracın hangi zamanda nerede olduğu, nerede ne kadar durakladığı gibi bilgiler anında görüntülenebilecek. Ayrıca öğrenciler eve yaklaşırken velilere sms atılacak. Servis araçlarının takibini hem okul idarecileri hem de veliler online olarak gerçekleştirebilecekler.

Emniyet Genel Müdürlüğü, öğrencilerin güvenliği için bir dizi yeni önlem almış bulunuyor. Serviste bulunması zorunlu olan rehber personel ve gerekli donanım kontrolleri sıkılaştırılıyor. Sensörlü kapılar, her koltukta emniyet kemeri bulunması zorunluluğu, camların sabit olması ve taşınacak öğrenci sayısı, şoförün güvenli sürüş tarzı gibi konular daha sık denetleniyor olacak.

 

 

Yasal Uyarı : Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Tasit.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan köşe yazısı/habere aktif link verilerek kullanılabilir.

Yeni eklenen ilanlar