Hizmet Teklifi AlAraç Sat

Hemen Sat

Tasit.com İş Ortaklarından
anında teklif al, aracını hemen
nakite çevir!

Hemen Sat

Ücretsiz İlan Ver

Hemen ilan ver, ilanın bir çok sitede
ücretsiz yayınlansın, milyonlarca kişiye
ulaşsın!

Ücretsiz İlan Ver

Hızlı İlan Ver

Sadece 3 adımda ilanını ver,
anında yayyınlansın!

Hızlı İlan Ver

MTV'de şok yeni düzenleme!

Bugüne kadar çevreye olumsuz etkisi bulunmadığından MTV kapsamı dışında olan elektrikli araçlar da artık Motorlu Taşıtlar Vergisi ödemeye başlayacak.

“Vergi Kanunları ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun” Cumhurbaşkanlığı tarafından onaylandı. Yasa, Resmi Gazete’de yayınlanır yayınlanmaz yürürlüğe girecek.

Elektrikli motosikletler de MTV ödeyecek

Elektrikli araçlara (motosikletler de dahil olmak üzere) muadillerinin %25’i oranında vergi getiriliyor. Yasada elektrikli araçlara getirilen MTV şu şekilde ifade ediliyor:

“Elektrik motorlu; otomobil, kaptıkaçtı, arazi taşıtları ve benzerlerinin, panelvanların ve motosikletlerin, daha düşük olarak, diğer taşıtlar için uygulanmakta olan motorlu taşıtlar vergisi (MTV) tarifesinin yüzde 25’i oranında vergilendirilmesi sağlanmaktadır.”

Elektrikli araçlar ne kadar MTV ödeyecek?

Elektrikli araçlar için 2018 Yılı MTV tutarları listesinde yer alan miktarların dörtte biri geçerli olacak. Türkiye’de en çok satılan hibrit araçlarla birlikte Jaguar’ın yeni elektriklisi I-Pace’de kapsama giriyor.

Yasa ile minibüs ve otobüs tanımlarında da koltuk sayılarında değişiklik yapıldı. Minibüsler için 9-15 olan koltuk sayısı 9-17’ye, otobüsler için 16 olan koltuk sayısı ise 18 adete çıkarıldı.

Yasal Uyarı : Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Tasit.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan köşe yazısı/habere aktif link verilerek kullanılabilir.

Yeni eklenen ilanlar