Hizmet Teklifi AlAraç Sat

Hemen Sat

Tasit.com İş Ortaklarından
anında teklif al, aracını hemen
nakite çevir!

Hemen Sat

Ücretsiz İlan Ver

Hemen ilan ver, ilanın bir çok sitede
ücretsiz yayınlansın, milyonlarca kişiye
ulaşsın!

Ücretsiz İlan Ver

Hızlı İlan Ver

Sadece 3 adımda ilanını ver,
anında yayyınlansın!

Hızlı İlan Ver

MTV ödemesinin son günü ne zaman?

Motorlu Taşıtlar Vergisi yılda iki kere ödeniyor. İlk taksiti Ocak ayının sonuna kadar ödenirken ikinci taksiti, Temmuz ayının sonuna kadar ödenmesi gerekir.

2016 MTV ödemesi bu ay sonu bitiyor. 1 Şubat 2016 tarihinde son bulan MTV 1. taksit ödemenizi yapmadıysanız son birkaç gününüz. Eğer 1 Şubattan sonra MTV ödemesi yaparsanız cezalı ödeme yapacağınızı unutmayın.

MTV ödeme nasıl yapılır

Motorlu taşıtlar vergisi

MTV ödeme için birden fazla yolunuz var. Motorlu Taşıtlar Verginizigib.gov.tr adresine girerek kredi kartınızla kolayca ödeyebilirsiniz. İnternet üzerinden ödeme yaparken bankaların MTV kampanyalarından da yararlanarak ödemenizi 6 taksite bile ödeyebilirsiniz.

MTV ödemesini bankanız üzerinden de yapabilirsiniz. Çalıştığınız bankanın telefon şubesini arayarak ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz. Bankaların sunduğu MTV kampanyalarından da bu şekilde de yararlanabilirsiniz.

Bir diğer yöntem ise vergi dairesi. Bağlı bulunduğunuz vergi dairesine giderek MTV ödemesini elden yapabilirsiniz. Tabi bu şekilde ödeme yöntemi oldukça vaktinizi alacaktır.

MTV ödeme bilgilerinizde hata varsa..

mtv ödeme

MTV ödemenizi yapmak istiyorsunuz ve bilgilerinizde hata görüyorsunuz. Bilgilerinizde ki hatayı 1. taksitten önce düzeltmek için kısa bir vaktiniz var. Hatayı düzelttirmek için gereken gerekli belgeleri hazırlayarak bağlı bulunduğunuz vergi dairesine gitmeniz gerekiyor.

Ne kadar MTV ödeyeceksiniz

Bildiğiniz gibi 2016 yılında MTV’ye zam geldi. Yüzde 5.58 oranında yapılan Motorlu Taşıtlar Vergisi zammı; 2015 yılında 591 TL olan 1-3 yaş 1300 cc motorlu aracın vergisini 623 TL olarak değiştirdi. Aracınızın yaş ve motor hacmine bakarak aşağıdaki tablodan ne kadar MTV ödeyeceğinizi öğrenebilirsiniz.

Otomobil, kaptı kaçtı, arazi taşıtları ve motosiklet 2016 MTV

motorlu taşıtlar vergisi

Minibüs, otobüs, kamyon ve çekici 2016 MTV

mtv

MTV nasıl indirimli ödenir?

MTV ödemenizi indirimli yapabileceğinizi biliyor musunuz? Tabi ki bu her araç için geçerli değil. İlk olarak aracınızın kasko bedelini öğreniyorsunuz. Aracınızın kasko bedelinin yüzde 5’i yıllık MTV tutarınızı geçiyorsa MTV indiriminden yararlanıyorsunuz.

Yasal Uyarı : Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Tasit.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan köşe yazısı/habere aktif link verilerek kullanılabilir.

Yeni eklenen ilanlar