MTV Ödemesinde bu hataları yapmayın

MTV ikinci taksit ödemelerinin son günü, 31 Ocak. Bazı bankalar 10 Şubat’a kadar ödeme kabul etse de, cezalı ödememek ve ödemede sorun yaşamamak için son ana bırakmamanızı öneriyoruz.

En çok isyan ettiren vergi olan MTV ödemesini cep şubelerden, telefon bankacılığından, banka şubeleri veya vergi dairesine bizzat giderek veya gib.gov.tr üzerinden yapabilirsiniz.

MTV Ödemesini son güne bırakmayın

Ödemenin son gününde internet vergi dairesine topluca yüklenildiğinden sitede bağlantı sorunları olabiliyor. Sayfa açılmayabiliyor, zor açılabiliyor, açılırsa hata verebiliyor. Ödemeyi yapabilseniz dahi yoğunluktan anında geçemeyebiliyor. Özellikle birikmiş MTV borçlarınız varsa son güne bırakmamayı zor yoldan öğrenirsiniz.

MTV bilgileriniz hatalıysa yine de ödeme yapmayın

Eğer MTV sorgulaması sırasında kayıtlı bilgilerinizde hata olduğunu görürseniz, MTV ödemesinin son gününden önce düzeltebilirsiniz. Araç bilgileriniz, tescil tarihi veya kimlik bilgisi gibi MTV ödeme bilgilerinizdeki hataları nasıl düzeltebileceğinizi öğrenerek kolayca düzeltebilirsiniz. Düzeltmezseniz araç muayenede sıkıntılar yaşanabilir.

MTV Ödemesini indirimli ödeme fırsatını kaçırmayın

Motorlu Taşıtlar Vergisini indirimli ödeme şansınız olabilir. Motorlu taşıtlar Vergisini indirimli ödemek için önce MTV ve kasko bedelinizi bilmelisiniz.

MTV Ödemesini yapmazsanız ne olur?

En başta borcundan dolayı araç muayene yaptıramazsınız ve muayenesiz aracı trafik bağlar. 2 yıl Motorlu Taşıtlar Vergisini ödemezseniz ne olur, Maliye Bakanlığı size icra gönderir, banka hesaplarınıza haciz gelir. MTV borcu olan aracın devir işlemleri de yapılamaz yani satamazsınız. Sonrasında ise borcunuzu faiziyle birlikte geri ödemek zorunda kalırsınız.

2017 MTV Ödemesi ne kadar?

2017 MTV fiyatları geçen yıla göre %4’e yakın zamlandı. MTV ödeme kampanyalarından yararlanırsanız, öderken hediyeler de kazanabilirsiniz.

Yasal Uyarı : Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Tasit.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan köşe yazısı/habere aktif link verilerek kullanılabilir.

Yeni eklenen ilanlar