Hizmet Teklifi AlAraç Sat

Hemen Sat

Tasit.com İş Ortaklarından
anında teklif al, aracını hemen
nakite çevir!

Hemen Sat

Ücretsiz İlan Ver

Hemen ilan ver, ilanın bir çok sitede
ücretsiz yayınlansın, milyonlarca kişiye
ulaşsın!

Ücretsiz İlan Ver

Hızlı İlan Ver

Sadece 3 adımda ilanını ver,
anında yayyınlansın!

Hızlı İlan Ver

MTV ödeme bilgilerinizde hata varsa nasıl düzeltebilirsiniz?

MTV ödemesi yaparken bilgilerinizin hatalı olduğunu farkettiğinizde ne yapabilirsiniz?  2016 Motorlu Taşıtlar Verginizi ödemek için İnternet Vergi Dairesinin sitesine girdiniz. Plakanızı, TC kimlik numaranızı ve tescil tarihini girdiniz. Karşınıza gelen sayfada aracınızın bilgilerinin yanlış olduğunu görüyorsunuz.

motorlu taşıtlar vergisi mtv

Genelde bilgi hatalarında araç modeli, motor hacmi, ağırlığı gibi bilgilerde yanlışlık yapılıyor. Bu yanlış bilgiler ödemeniz gereken MTV tutarınızı da etkileyebilir. Peki bu hataları MTV son tarihinden önce nasıl düzelteceksiniz.

Bağlı olduğunuz Vergi Dairesi

MTV bilgilerinizdeki hataları düzeltmek için aracınızın plakasının kayıtlı olduğu Vergi Dairesine başvurmanız gerekiyor. Başvuru yaparken hatalı olan bilgilerinize göre farklı evraklar hazırlamanız gerekiyor.

Araç bilgilerinizde hata varsa

Eğer MTV ödemesi sırasında aracınızın bilgilerinde hata varsa, vergi dairesine başvururken; ruhsat, teknik belge, şahadetname (aracınız gümrük girişli ise) ve karayolu uygunluk belgesi (aracınızda tadilat varsa) yanınızda olmalıdır.

Tescil tarihinde hata varsa

Eğer aracınızın tescil tarihinde hata varsa; ruhsat, satış işlemi varsa satış senedi ve veraset işlemi varsa veraset ilamı ve varislerin vergi numaraları, ile birlikte plakanın kayıtlı olduğu vergi dairesine müracaat etmeniz gerekiyor.motorlu taşıtlar vergisi

Kimlik bilgilerinizde hata varsa

Eğer sizin kimlik bilgileriniz hatalı girildiyse; nüfus cüzdanı, vergi kimlik numarası ve ruhsat ile başvurmanız gerekiyor.

Adresi bilgilerinizde hata varsa

Vergi kimlik numarası ve adres değişmişse yeni adresi bildirir dilekçe, ile  plakanın kayıtlı olduğu vergi dairesine müracaat etmeniz yeterli olacaktır.

MTV bilgileri düzeltilmezse ne olur?

Eğer MTV ödeme bilgilerinizde hata varsa ve vergi dairesine başvurarak düzeltilmedi ise araç satışında, araç muayene sırasında sorun çıkabilir.

Yasal Uyarı : Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Tasit.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan köşe yazısı/habere aktif link verilerek kullanılabilir.

Yeni eklenen ilanlar