Motorlu Taşıtlar Vergisi zammında geri adım

Motorlu Taşıtlar Vergisi’ne torba yasayla yüzde 40’tan başlayan zam önerisi gelen tepkiler sonrası yeniden düzenlenmesine karar verildi.

Tepkiler sonrası geri adım atıldı

Başbakan Binali Yıldırım, MTV zam oranının yeniden belirlenmesiyle ilgili motor hacmine ve diğer özelliklere göre düzenleme yapılacağını açıkladı.

Fahiş MTV zammı için savunma harcamaları ve darbenin etkileri sebep gösterilmişti. Bakanlar Kurulu’nda yeniden görüşülen MTV zammı motor hacmine göre yeniden belirlenecek.

Yeni MTV zam oranları nasıl olacak?

Yeni formüle göre MTV zam oranlarının yüzde 15-33 ve 40 zamlı olması öngörülüyor.  Yeni MTV zammı tasarısında binek araçlara 40 bin TL ile 475 bin TL arasında 7 fiyat aralığı getiriliyor. Fiyat yükseldikçe  yüzde 40’tan sonra önce yüzde 54’e sonra yüzde 68’e yükselecek.  Hangi aracın ne kadar MTV ödeyeceği ise detaylar onaylandıktan sonra belli olacak. Gelişmeler için bizi takip etmeye devam edin.

Yasal Uyarı : Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Tasit.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan köşe yazısı/habere aktif link verilerek kullanılabilir.

Yeni eklenen ilanlar